گود پرخطر محله تهرانپارس ایمن سازی شد

گود پرخطر محله تهرانپارس ایمن سازی شد

به گزارش بیمه خانه، با اقدام شهرداری منطقه۸، از گود پرخطر رها شده با عمق حدود ۱۷ متر در محله تهرانپارس تهران رفع خطر شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، فاطمه تنهایی شهردار منطقه ۸ با بیان خبر تأمین ایمنی املاک مجاور این گود پرخطر رها شده که جنب متروی تهرانپارس قرار داشت، اضافه کرد: با پیگیری حقوقی شهرداری منطقه۸ گود پرخطر محله تهرانپارس در کوتاهترین زمان ایمن شد.
شهردار منطقه۸ اقدامات اجرایی ایمن سازی این گود را شرح داد و اظهار داشت: شهرداری منطقه با پیشبینی خاک ریزی ۴۹۸ کامیون خاک در مدت زمان ۳ شب و همینطور دریافت مجوزهای لازم و ابلاغ اخطار تخلیه به ساکنین اقدامات خویش را شروع کرد.
وی استفاده از همه ظرفیت های شهری را جهت تسریع و صرفه جویی در زمان و هزینه ها در جهت ایمنی و ایجاد کمترین مزاحمت برای شهروندان پراهمیت دانست و تصریح کرد: در زمان ایمن سازی این گود، ایمن سازی فضای پیرامونی شامل استفاده از چراغ های چشمک زن، نوار خطر اخطار و حضور صد درصدی نیروها و مدیریت جلوگیری از ترافیک محدوده انجام شد و نیروهای عملیاتی شهرداری منطقه هشت تا ایجاد ایمنی و پایداری کامل املاک مجاور در محل حضور داشتند.
تنهایی به تبیین جزئیات ایمن سازی این گود پرداخت و اظهار داشت: بعد از رفع خطری که طبق دستور قضایی و بر مبنای بند ۱۴ ماده ۵۵ توسط شهرداری انجام گرفته بود؛ با عنایت به گزارشات جدید ادامه عملیات گودبرداری در آبان ماه سال ۱۴۰۰ باردیگر شروع شده بود.
تنهایی ضمن اشاره به بازدید شهردار ناحیه یک و ثبت گزارش سازمان آتش نشانی و همینطور شکایات مکرر ساکنین املاک مجاور خاطرنشان کرد: شهرداری منطقه ۸ در جهت ایمنی شهروندان این محله، کمیته اجرایی را با حضور نمایندگان اداره کل معماری و ساختمان، سازمان نظام مهندسی، ستاد بحران، مالک، ناظر و مجری پروژه تشکیل داد و مقرر شد ضمن کنترل مانیتورینگ اضلاع مجاور گود، اسکان ساکنین ملک مجاور در ساختمان دیگر توسط مالک تا رسیدن گود به شرایط پایدار صورت پذیرد که با عنایت به عدم انجام تعهدات مالک در اجرای مصوبات کمیته اجرایی، کمیسیون رفع خطر برای، پر کردن گود تشکیل و پیگیری حقوقی و دریافت دستور قضایی انجام گرفت.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۸، در جلسه هماهنگی تیم مدیریت شهری منطقه هشت که قبل از آغاز این عملیات انجام شد؛ فاطمه تنهایی شهردار منطقه۸ بر هماهنگی با سازمان های خدمت رسان(آب، برق، گاز و... ) و همکاری معاونت های اجرایی با شهردار ناحیه یک تصریح کرد و تعامل با پلیس راهور، آماده باش اکیپ های عملیاتی اورژانس، آتش نشانی، اعزام نیروهای پشتیبان، اطلاع رسانی بموقع به همسایگان املاک مجاور را پیش از انجام این عملیات، خواهان شد و دستورات لازم را به مدیران ارشد منطقه ابلاغ نمود.
همینطور شهردار منطقه ۸ با آغاز ایمن سازی این گود با حضور در محل کیفیت خدمت رسانی را رصد و ارزیابی کرد.




منبع:

1401/10/24
15:01:39
5.0 / 5
142
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane