تداوم تنفس هوای مطلوب در تهران

تداوم تنفس هوای مطلوب در تهران

به گزارش بیمه خانه، برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (۱۵ آذرماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که تداوم شرایط ناپایدار جوی طی ساعات گذشته از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

حاکمیت ناپایداری جوی همراه با بارش پراکنده در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود. افزایش نسبی تندی باد تا ساعات پایانی سه شنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد، با این وجود افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت آلاینده ها در بعضی مناطق پرتردد می شود.

تداوم ناپایداری جوی و گاهی وزش باد مؤثر تا بامداد روز چهارشنبه (۱۶ آذرماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، بااین حال با افزایش ترافیک صبحگاهی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده می شود و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با تضعیف ناپایداری جوی و کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد. این شرایط جوی همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا ساعات پایانی چهارشنبه سبب افزایش میزان غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا الان شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۶۷ یعنی شرایط قابل قبول قرار دارد همینطور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که بر مبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ هم هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هم هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرآفرین است.

منبع:

1401/09/15
12:40:33
5.0 / 5
330
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane