رئیس بنیاد مسكن:

اول گچ و خاک، بعدا سفیدکاری و کاشی

اول گچ و خاک، بعدا سفیدکاری و کاشی

به گزارش بیمه خانه، رئیس بنیاد مسکن در رابطه با این مورد که وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی کفاف تکمیل واحدها را می دهد اظهار داشت: مردم خانه های خویش را به مرحله ی گچ و خاک می رسانند و زندگی می کنند؛ کاشی کاری و گچ کاری می ماند برای سال بعد؛ این خیلی بهتر از واحد غیرمقاوم است.


اکبر نیکزاد در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: در طرح نهضت ملی مسکن که مسئولیت آن بر عهده بنیاد مسکن قرار دارد ۱۳۰ هزار واحد مسکن شهری و ۱۹۰ هزار مسکن روستایی در دست ساخت است. در بحث مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر یک مقدار پرداخت تسهیلات به دست انداز خورده بود که با عنایت رئیس جمهور و دولت محترم، موانع برداشته شده است.
وی اضافه کرد: پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد به صورت بازپرداخت ۲۰ ساله با سفته زنجیره ای سه نفره برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و روستاها نهایی شده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در شهرها هم ۱۰۳ هزار مسکن شهری داریم که حتی یک واحد متوقف نشده و پیشرفت آنها در شهرهای مختلف، متفاوت می باشد. انشاءالله در دهه فجر تعداد قابل توجهی را افتتاح خواهیم کرد. بزودی استان ها تعداد واحدهایی که در دهه فجر تحویل می دهند را به ما اعلام می کنند.
نیکزاد تعداد تسهیلات تکلیفی ساخت مسکن روستایی در سال ۱۴۰۱ را ۲۰۰ هزار واحد دانست و اظهار داشت: با همکاری خوب بانکها به فوریت این تعداد وام جذب ساخت وساز خواهد شد. بعد سراغ ۲۰۰ هزار فقره ی بعدی می رویم. ظرفیت جذب در روستاها بسیار بالاست؛ چون که خیلی از مردم ۱۰۰ میلیون تومان اولیه را دریافت کرده بودند و منتظر ۱۰۰ میلیون دوم بودند.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان کفاف تکمیل واحدهای روستایی را می دهد اظهار داشت: انشاءالله با کمک خود روستاییان و وام ۲۰۰ میلیون تومانی واحدها را برای اسکان آماده می نماییم. باید واحدهای غیرمقاوم را نوسازی و بازسازی نماییم.
نیکزاد خاطرنشان کرد: من بچه روستا هستم؛ خیلی از مردم در روستاها خانه های خویش را به مرحله ی گچ و خاک می رسانند و زندگی می کنند. یعنی فونداسیون، اسکت، سقف، دیوارچینی و گچ و خاک به پایان رسیده و به منظور زندگی مهیا است. عمده این افراد می گویند که تابستان آینده با برداشت محصول، سایر مراحل مثل گچ و کاشی و سرامیک را انجام می دهند. خانه ی قبلی چه بود؟ یک خانه ی غیرمقاوم.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه نوسازی روستایی به حدود ۵۰ درصد رسیده است اظهار داشت: تا قبل از مصوبه تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی، درصد مقاومت واحدهای روستایی ۵۰ درصد بود که با روند پرداخت وام انشاءالله درصد بهسازی و مقاوم سازی افزایش خواهد یافت.1401/08/19
11:52:52
5.0 / 5
861
تگهای خبر: محصول , مسئولیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane