اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب آموزشی به ۷۵۰ شهرداری کم برخوردار کشور

اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب آموزشی به ۷۵۰ شهرداری کم برخوردار کشور

به گزارش بیمه خانه، طی مراسمی با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب آموزشی به ۷۵۰ شهرداری کم برخوردار و کم جمعیت کشور شروع شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، این کتاب ها به منظور ارتقای سطح دانش شغلی شهرداران و کارکنان شهرداری ها و توانمندسازی شهرداری ها برای انجام وظایف و ماموریتهای محوله اهدا می شود و شامل موضوعات زیباسازی و مبلمان شهری، زیبایی بصری شهر، فضای سبز شهری و مدیریت بحران، توسعه منابع انسانی است و ۴۰ درصد این کتاب ها از جانب سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و ۶۰ درصد دیگر از جانب شهرداری تهران(سازمان زیباسازی) تأمین شده و توزیع آن از جانب شهرداری اسلامشهر صورت می گیرد.
جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در این مراسم‌ ی سخنانی تصریح کرد: اگر خواستار تحول در مدیریت شهری و روستایی کشور در گام دوم انقلاب هستیم؛ نقطه آغازین آن بایستی بحث آموزش و توانمندسازی شهرداری ها و دهیاری ها باشد.
وی ادامه داد: با عنایت به تعدد وظایف شهرداری ها، مدیریت مطلوب شهری بدون توجه به مقوله دانایی و دانش محوری محقق نخواهد شد و مدیریت شهری خوب؛ مدیریت شهری یادگیرنده و دانایی محور است.
معاون وزیرکشور افزود: آموزش در عرصه مدیریت شهری صرفاً در حوزه کارکنان شهرداری ها خلاصه نمی شود؛ بلکه خیلی از تحولات و موفقیتهای آتی مدیریت شهری در حوزه های مدیریت پسماند، حمل و نقل شهری، هوشمندسازی و... در گروی آموزش شهروندی برای تمامی سنین و گروههای جامعه و جلب مشارکت فعالانه مردم و اصناف و اقشار مختلف جامعه است.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اضافه کرد: تلاش می نماییم با استمرار نگاههای خلاقانه و ابتکاری مثل توزیع کتاب های آموزشی بین شهرداری ها و با عنایت به شعار سال ۱۴۰۱؛ زمینه حرکت شهرها به سمت موضوعات دانش بنیان، دانش پایه، کارآفرین وفن آفرین فراهم گردد تا شهرداری ها اتفاقات خوبی را در شهرها رقم بزنند.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، آیین اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب آموزشی به ۷۵۰ شهرداری کم برخوردار و کم جمعیت کشور با حضور دکتر جمالی نژاد رئیس سازمان شهردای ها و دهیاری های کشور، شریفیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش شهری و روستایی، فرماندار و شهردار اسلام شهر و تعدادی از مسؤلان استانی و محلی در سالن اجتماعات شهرداری اسلامشهر برگزار شد.
1401/07/24
14:31:41
5.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane