زاكانی با نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی عنوان كرد

حل مشکل ایاب و ذهاب معلولان

حل مشکل ایاب و ذهاب معلولان

به گزارش بیمه خانه، شهردار تهران امروز بامداد با حضور در دبیرستان البرز تهران و مدرسه استثنایی ساریخانی زنگ آغار سال تحصیلی جدید را نواخت.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران بامداد امروز-یکشنبه ۲ مهرماه ۱۴۰۱- و در شروع سال تحصیلی جدید، به منظور نواختن زنگ شروع سال تحصیلی در دبیرستان البرز تهران حضور یافت.

شهردار تهران در این مراسم‌ ا تبریک شروع سال تحصیلی جدید، گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام پایانی ماه صفر، اظهار نمود: پایه های علمی هر کشور یکی از ستون های ماندگاری هویت آن کشور است.

وی ادامه داد: دبیرستان البرز با قدمت ۱۵۰ ساله در یک موقعیت ممتاز قرار دارد و بسیار خشنودم که این مدرسه امروز شروع سال تحصیلی را خواهد داشت.
شهردار پایتخت بیان نمود: برای ما مهم می باشد که بتوانیم در راه رشد و تعالی قرار بگیریم که این رشد در پرتو بندگی خوب خداست. بندگی خوب خدا هم در توجه به خود و بهره مندی از همه ظرفیت های وجودی و رشد کردن و البته دستمایه این رشد را در خدمت مردم و جامعه قرار دادن است.
زاکانی افزود: انقلاب اسلامی آرزوهای بلندی دارد و فتح قله های بلند جهان، مقدمه سازی ظهور و ساختن یک الگو برای شکل گیری یک تمدن نوین اسلامی را از ما می طلبد.
شهردار تهران افزود: آینده فراروی شما است. آینده این ملت را شما رقم می زنید و امیدواریم به لطف الهی پیروز باشید. ما هم بعنوان مدیریت شهری در خدمت نظام آموزش هستیم.
طبق گزارش سایت شهر، او در آخر اظهار داشت: آموزش و پرورش مهم ترین بخش دولت می باشد چون که نیروی انسانی سرمایه هر ملتی است و آنجایی که بنیان نیروهای انسانی ایجاد می شود بدون شک آموزش و پرورش است.
حضور زاکانی در مراسم شروع سال تحصیلی در مدرسه استثنایی ساریخانی
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران همینطور در مراسم شروع سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ در مدرسه استثنایی ساریخانی در منطقه 5 تهران با اشاره به اینکه تقارن سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس رمز و رازهایی دارد، اظهار نمود: سال تحصیلی را در کنار عزیزانی که بطور قطع دارای استعدادهای ویژه ای هستند آغاز می کنیم؛ مهم کشف این استعدادها است. هر کس باید با خودش سنجیده شود و رشد کند و آموزش داده شود و در خدمت جامعه قرار بگیرد.
وی ضمن اشاره به این که کوشش برای کودکان استثنایی اینست که راحتتر و اجتماعی تر زندگی کنند، اضافه کرد: نعمت خدمت به این نوجوانان نعمت بزرگی است و ما در مدیریت شهری برای خودمان تکالیفی درمورد افراد دارای معلولیت در نظر گرفته ایم. تکلیف اول اینست که شهر را مناسب سازی نماییم چون که شهر ما جهت استفاده این عزیزان مناسب نمی باشد.
زاکانی افزود: وظیفه دوم ما کمک به مراکز و مجموعه های مختلف است که در امر تعلیم و تربیت فعال می باشند، به ویژه در رابطه با عزیزانی که دارای معلولیت هستند که ما نسبت به آنها مسئولیت ویژه ای داریم.
شهردار تهران با اشاره به اینکه مسئله ایاب و ذهاب این افراد که با مشکل روبرو شده را حتما حل می نماییم، تصریح کرد: خدمت به این افراد دو بخش دارد ابتدا در ارتباط با مراکزی است که برای خدمت به این مراکز تلاش می نماییم و دوم در ارتباط با خانواده ها است که امیدواریم بتوانیم باری از دوش خانواده ها برداریم و آلام آنان را کاهش دهیم.
در انتها این مراسم زنگ مهر توسط شهردار تهران نواخته شد.

منبع:

1401/07/02
15:29:37
5.0 / 5
464
تگهای خبر: آموزش , سایت , مراسم‌ , مسئولیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane