اداره كل هواشناسی استان تهران هشدار داد

خیزش گرد و خاک در جنوب و غرب تهران

خیزش گرد و خاک در جنوب و غرب تهران

بیمه خانه: اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق جنوب و غرب استان و بارش های رگباری در شمال تهران هشدار داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ از وزش باد شدید و گرد و خاک و وزش باد شدید در مناطق جنوب و غرب و ایجاد گردو خاک از ظهر پنجشنبه(۳۱ شهریورماه) تا عصر جمعه( اول مهرماه) در مناطق جنوبی و غربی استان خصوصاً شهرستان های اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پیشوا، قدس، ری، شهریار، رباط کریم، قرچک، ملارد، ورامین آگاهی داد.

بر اثر این مخاطره جوی ایجاد گردو خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی و قائم، لطمه به سازه های نیمه تمام و احتمال سقوط اجسام از ارتفاع دور از انتظار نیست بدین سبب خودداری از تردد افراد دارای بیماریهای تنفسی در محدوده خیزش گرد و خاک، عدم پرواز هواپیماهای سبک، استواری سازه های کشاورزی خصوصاً گلخانه ها پیش بینی می شود.

در ادامه این هشدار، اداره کل هواشناسی از رشد ابرهای همرفتی و بارش های رگباری خصوصاً در ساعات عصر و اوایل شب از بعدازظهر چهارشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه(۳۰ و ۳۱ شهریور) درمناطق شمال استان خصوصاً ارتفاعات شمال شرق آگاهی داد.

در اثر این مخاطره جوی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش تندبادهای موقتی دور از انتظار نیست.

این مخاطره جوی بارش های رگباری شدید در بعضی ساعات، وزش تندبادهای موقت، لغزندگی جاده های کوهستانی، اختلال در تردد جاده های کوهستانی، رخداد صاعقه و سیلابی شدن مسیل ها پیش بینی می شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران برای جلوگیری از لطمه های احتمالی احتیاط در تردد جاده های کوهستانی، عدم صعود به ارتفاعات در هنگام صاعقه، عدم اتراق در حاشیه و بستر مسیل ها را سفارش می کند.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
منبع:

1401/06/31
18:01:34
5.0 / 5
171
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane