نتایج آزمون نظام مهندسی آبان ماه اعلام می شود

نتایج آزمون نظام مهندسی آبان ماه اعلام می شود

به گزارش بیمه خانه، به دنبال برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی در ایام 16 تا 18 شهریورماه، معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود که نتایج آزمون در آبان ماه اعلام می شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آزمون ورود به حرفه سازمان نظام مهندسی ساختمان در هفت رشته طی سه روز در ایام ۱۶، ۱۷ و ۱۸ شهریور بطور همزمان و هماهنگ در سراسر کشور در ۸۷ شهر و ۱۴۷ حوزه امتحانی اجرا شد. در این دوره حدود ۲۸۰ هزار نفر ثبت نام کردند که از این تعداد قریب به ۵۰ درصد در آزمون ها شرکت کردند. ۸۰ درصد شرکت کنندگان در آزمون ها را آقایان و ۲۰ درصد را بانوان تشکیل دادند.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید روز گذشته از محل برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسی از بررسی امکان برگزاری این آزمون تا آخر سال جاری آگاهی داد. هادی عباسی اصل هم چنین اظهار داشت: استان تهران با مشارکت ۴۶ هزار و ۹۴۰ نفر دارای بیشترین داوطلب و استان بوشهر با ۲۲۱۰ نفر دارای کمترین تعداد داوطلبان بود.
وی در مورد روند برگزاری آزمون ها و تعداد دفعات آن در سال اشاره کرد: با برگزاری تعداد بیشتر آزمون ها در سال موافق هستم و بررسی خواهیم کرد، اگر شرایط مساعد بود تا آخر سال احتمالاً در بهمن یا دی ماه آزمونی اجرا شود.
عباسی اصل خبر داد: نتیجه آزمون ورود به حرفه مهندسان در آبان ماه اعلام خواهد شد.
بدین سبب گزارش، مجموعه آزمون های ورود به حرفه مهندسی امسال در هفت رشته در صلاحیت های طراحی، نظارت و اجرا، کاردان های فنی ساختمان در شش رشته کاردانی، تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی، صلاحیت کارشناس ماده ۲۷ در هفت رشته مهندسی و دو آزمون فوق تخصصی «طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان» و «ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی» انجام شد.
منبع:

1401/06/19
15:22:51
5.0 / 5
215
تگهای خبر: سازمان , شركت , طراحی , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane