تمام مدارس شهرهای سیستان دو شیفته اند

تمام مدارس شهرهای سیستان دو شیفته اند

به گزارش بیمه خانه، نماینده مردم سیستان وبلوچستان در شورای عالی استانها اظهار داشت: استان سیستان وبلوچستان در رتبه نخست کمبود نیروی انسانی در زمینه آموزشی قرار دارد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، فاروق اعظمی در نهمین اجلاس شورای عالی استانها در نطق قبل از دستور خود با تأکید بر این که حوزه آموزش وپرورش باید مورد توجه قرار گیرد و تعامل آن با حوزه شورایی افزایش یابد اضافه کرد: کمبود نیروی انسانی و کمبود فضای آموزشی دو مشکل اساسی آموزش وپرورش خصوصاً در استان سیستان وبلوچستان شمرده می شود. اساس سند تحول و سند بنیادین مبتنی بر نیروی انسانی است. بر طبق داده های وزارت آموزش وپرورش بیش از ۱۲ هزار نفر کمبود نیروی انسانی داریم که این رقم علاوه بر آن ۶ هزار نیرویی است که باید برای بازگرداندن بازماندگان از تحصیل استخدام شوند.
وی ادامه داد: استان سیستان در کمبود نیروی آموزشی رتبه اول را دارد. کمبود فضای آموزشی مسئله دیگر سیستان و کل کشور است.
وی افزود: تمام مدارس در شهرهای استان سیستان دو شیفته است. باید راه حل اساسی برای این کمبودها اتخاذ شود. دولت و حاکمیت باید برای این مشکل راهکار مناسبی پیدا کنند.
نماینده مردم سیستان وبلوچستان در شورای عالی استانها اشاره کرد: دانشگاه فرهنگیان امروز با مشکلات زیادی مواجهه است و نیروهای استخدامی از آموزش وپرورش به سبب قانون جوانی جمعیت به آسانی جابجا می شود تا چه زمانی باید چالش نقل و انتقال معلمان را شاهد باشیم و مناطق محروم از معلم خالی شوند.
اعظمی افزود: مدارس جنوبی سیستان وبلوچستان با گرمای ۴۰ درجه بدون امکانات باید تحصیل را ادامه دهند. پنکنه سقفی به سبب خطرات آن ممنوع شده و کولر هم وجود ندارد پس معلمان مجبورند برای فرار از گرمای ۴۰ درجه، کلاسها را خارج از ساختمان و زیر سایه درخت برگزار کنند. این شرایط نیازمند توجه ویژه است.
منبع:

1401/06/17
23:30:54
5.0 / 5
209
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane