در دیدار غریب آبادی با زاكانی عنوان شد

همکاری ستاد حقوق بشر و شهرداری تهران برای ارتقای حقوق بشر و شهروندی در تهران

همکاری ستاد حقوق بشر و شهرداری تهران برای ارتقای حقوق بشر و شهروندی در تهران

بیمه خانه: معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر در دیدار با شهردار تهران و معاون حقوقی رییس جمهور، بر ترویج و ارتقای حقوق بشر و شهروندی تاکید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، با علیرضا زاکانی، شهردار تهران دیدار و گفت و گو کرد.

طرفین در این دیدار درباب طیفی از موضوعات مانند ترویج و ارتقای حقوق بشر و شهروندی در شهر تهران، همکاری و پشتیبانی از ابتکارات فرهنگی و هنری در زمینه حقوق بشر و پشتیبانی از خانواده های بدون سرپرست زندانیان ایرانی خارج از کشور (مربوط به شهر تهران) بحث و تبادل نظر کردند.

قرار شد معاونت امور بین الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر با شهرداری تهران درباب این موضوعات تفاهمنامه همکاری به امضاء برسانند.

غریب آبادی همین طور جداگانه با محمد دهقان، معاون حقوقی رییس جمهور نیز دیدار نمود.

طرفین در این دیدار، درباب ترویج و ارتقای حقوق شهروندی در دستگاه های اجرائی و ضرورت پیش بینی سازوکارهای لازم در این خصوص در تمامی دستگاهها گفتگو و تصمیماتی را نیز اتخاذ کردند.

در این چارچوب، دو طرف بر اهمیت ماموریت کمیته صیانت که مدتی پیش از طرف ستاد حقوق بشر و با تعامل قوای سه گانه تشکیل شد، و ضرورت همکاری دستگاه های اجرائی با آن برای شناسایی فرایندهای مخل حقوق مردم و تلاش در جهت رفع آنها تاکید نمودند.
منبع:

1401/06/03
22:44:03
5.0 / 5
238
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane