میراحمدی اعلام كرد؛

توجیه نبودن مرزبانی افغانستان علت درگیری مرزی با ایران

توجیه نبودن مرزبانی افغانستان علت درگیری مرزی با ایران

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور، علت درگیری روز یکشنبه در مرز با افغانستان را توجیه نبودن نیروهای افغانستانی به حدود و جغرافیای مرزی با ایران دانست.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سید مجید میراحمدی معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور اظهار داشت: برابر گزارش های واصله در روز گذشته تعداد کمی از نیروهای مرزبانی افغانستان در منطقه زهک بین میل ۵۶و ۵۷ بدون رعایت حدود جغرافیایی و مرزی دست به اقدامات تحریک آمیز زدند ومرزبانی جمهوری اسلامی ایران با خویشتنداری و پیشگیری از تشدید تنش، مسئله را مدیریت کرد و خاتمه داد.
وی افزود: متأسفانه امروز در همین منطقه نیروهای مرزبانی افغانستان دست به اقدام تحریک آمیز دیگری زدند و به سمت نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران به تیراندازی اقدام نمودند.
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور افزود: متقابلاً نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی پاسخ تیراندازی را دادند و در ساعت یک و نیم بعداز ظهر و بعد از حدود یک ساعت درگیری محدود، این مورد با مدیریت و تسلط مرزبانی جمهوری اسلامی ایران به پایان رسید.
میراحمدی تصریح کرد: لازم است نیروهای مرزبانی افغانستان نسبت به حدود جغرافیایی و مرزی توجیه شوند و این مورد به مقامات افغانستانی گوشزد شده است تا این اتفاق سبب تنش هایی میان دو طرف نشود


منبع:

1401/05/10
10:29:45
5.0 / 5
323
تگهای خبر: انتظامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane