رئیس كمیسیون اجتماعی شورای شهرتهران:

شهرداری تهران زودتر لایحه بودجه مراسم اربعین را به شورا عرضه نماید

شهرداری تهران زودتر لایحه بودجه مراسم اربعین را به شورا عرضه نماید

به گزارش بیمه خانه رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه به منظور مدیریت هر چه بهتر در عرضه خدمات به زائرین اباعبدالله الحسین (ع) در مراسم اربعین باید برنامه ریزی مطلوب و کیفی این سفر از جانب مسؤلان امر صورت گیرد، اظهار داشت: لایحه بودجه مراسم اربعین هر چه زودتر از جانب شهرداری به شورا عرضه شود.


نرگس معدنی پور در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به جلسه بررسی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران درمورد برنامه های ماه محرم و صفر و مراسم‌ ربعین حسینی اظهار داشت: در این خصوص در چهل و نهمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران که با حضور اعضای کمیسیون و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران برگزار شد برنامه های شهرداری در ماه های محرم و صفر و مراسم اربعین حسینی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: همزمان با نزدیک شدن به ماه های محرم و صفر، جوش و خروش حسینی بیشتر از پیش در اقشار مختلف جامعه متبلور می شود و همین مبحث سبب می گردد تا آحاد جامعه با عشق و علاقه تلاش کنند تا خویش را به صف عزاداران حسینی برسانند. معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران می بایست از ظرفیت حضور باشکوه مردمی جهت انجام امور فرهنگی و آموزشی بهره برده و به ترویج آموزه های دینی و سبک زندگی اسلامی بپردازد.

معدنی پور ضمن اشاره به این که می بایست فرهنگ سازی لازم جهت حضور تدریجی زوار در پیاده روی اربعین در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: به منظور هرچه بهتر برگزار شدن مراسم بزرگ پیاده روی اربعین احتیاج به فرهنگ سازی برای حرکت تدریجی حضور زوار پیش از مراسم و تسریع در بازگشت زائرین پس از آخر مراسم است.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: از آنجائیکه می بایست برنامه ریزی ها در مورد اجرای برنامه های اربعین حسینی هر چه زودتر در دستور کار قرار گیرد، این توقع وجود دارد که لایحه بودجه مراسم اربعین هرچه زودتر و پیش از شروع ماه محرم به صحن شورا عرضه شود.

معدنی پور مراسم اربعین را مهم ترین محور فعالیت فرهنگی مدیریت شهری دانست و اظهار داشت: مدیریت شهری باید از فرصت حضور میلیونی مردم در روزهای ماه محرم و صفر و اربعین حسینی استفاده نماید و نکته اینجاست که شهرداری تهران علاوه بر خدماتی که طبق نظر شورا در مراسم پیاده روی اربعین در کشور عراق و در مرزهای ایران باید عرضه نماید، لازم است برای مشتاقان و جاماندگان اربعین در تهران هم برنامه های فرهنگی موثری داشته باشد و پیشبینی های لازم را در مسیرهای پیاده روی تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) لحاظ کند.

در انتها رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم توجه مدیران فرهنگی شهر بر نقش و جایگاه زنان کاروان امام حسین(ع) و بخصوص حضرت زینب (س) در انتقال پیام عاشورا و نهضت حسینی تصریح کرد و اظهار داشت: کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود. واقعه عاشورا توسط حضرت زینب(س) و زنان و دختران کاروان امام حسین(ع) به همگان منتقل گردید و این زنان و دختران کاروان بودند که با تحمل سختی ها و مشقت های اسارت و غم جانسوز شهادت همسران و پسرانشان با صبر بصیرانه و شجاعت بی نظیرشان پیام عاشورا را به همگان رساندند و نقش بی بدیل زنان عاشورایی باید به بهترین نحو برای نسل جوان امروز تبیین شود.
منبع:

1401/05/03
17:01:15
5.0 / 5
415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane