برگزاری نمایشگاه عطر سیب در میدان امام حسین(ع)

برگزاری نمایشگاه عطر سیب در میدان امام حسین(ع)

به گزارش بیمه خانه معاون فرهنگی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران از برگزاری رویداد فرهنگی ˮعطر سیبˮ در میدان آئینی امام حسین (ع) خبرداد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سید علیرضا فاطمیون پور در مورد "رویداد عطر سیب" اظهار داشت: رویداد فرهنگی عطر سیب قبل از دو هفته قبل با هدف کمک به هیات ها و تأمین نیازهایشان به راه افتاده است و هیات های بزرگ و کوچک و حتی روضه های خانگی می توانند از این امکانات بهره ببرند.
وی ادامه داد: سال جاری پیشبینی می شود بیشتر از پنج هزار هیات به دبیرخانه عطر سیب رجوع کنند.
سخنگوی رویداد "عطر سیب" افزود: بیستمین دوره نمایشگاه عطر سیب از ۲ تا ۹ مردادماه ساعت ۱۶ تا ۲۳ در میدان آیینی امام حسین (ع) برگزار می گردد.
وی ضمن اشاره به این که مراسم‌ وگواری برای اباعبدالله (ع) یک سوگواری ملی به حساب می آید، بیان نمود: نمایشگاه عطر سیب خدمات خویش را علاوه بر هیات های مذهبی خرد و کلان و روضه های کوچک خانگی به عموم مردم مخاطبان و شهروندان عرضه می دهد.

معاون سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با اشاره به اینکه این رویداد برای حضور خانواده ها طراحی شده است، خاطرنشان کرد: از لباس های سیاه تا زنجیرهای کوچک و بزرگ، از بساط نذری های کوچک خانگی و ظروف یک بار مصرف و لوازم بهداشتی تا کتیبه ها و پرچم ها، از محصولات فرهنگی تا لوازم صوتی و الکترونیک و مواد غذایی در نمایشگاه عطر سیب عرضه شده است.

وی تصریح کرد: سعی شده تا وقتی هیات و یا خانواده ای به این نمایشگاه رجوع کرد، در گروههای مختلف سنی و بنا به سطوح مختلف مطالبات بتواند از این نمایشگاه بهره برداری کند.

سخنگوی رویداد فرهنگی عطر سیب در ادامه با اشاره به اینکه گردآوری تمامی محصولات و ملزومات ماه محرم و سوگواری حسینی در یک فضای مشخص سبب سهولت دسترسی مخاطبان به تمامی مایحتاج لازم برای این ماه می شود؛ اظهار داشت: عرضه کنندگان در این نمایشگاه تخفیفات مختلفی را برای کالاهای خود در نظر گرفته اند.

وی ضمن اشاره به این که در نمایشگاه سال جاری بخش قابل توجهی از غرفه ها به اقلام فرهنگی و هنری در رابطه با ایام سوگواری اختصاص پیدا کرده است، اضافه کرد: این اقلام متناسب با برگزاری هیات، روضه خانگی و یا نیاز خانواده ها پیشبینی شده است.

فاطمیون با اشاره به اینکه تنوع سنی کودک تا بزرگسال از دیگر خصوصیت های این بخش است، افزود: فراهم سازی و اختصاص امکانات و اعتبار به هیات های کوچک برای توسعه خدمات این گروه ها ملزوماتی دارد که این ملزومات به صورت جامع در نمایشگاه عطر سیب قابل دسترسی است.

وی با تکیه بر این که روضه های خانگی محافل خصوصی خانواده هایی هستند که نسل فردای این کشور را با فرهنگ عاشورایی تربیت می کنند، اظهار داشت: نمایشگاه عطر سیب با عرضه محصولات فرهنگی و مذهبی فرصتی را برای تداوم و توسعه این روضه ها فراهم می آورد.

سخنگوی رویداد فرهنگی عطر سیب خاطرنشان کرد: نمایشگاه عطر سیب در صدد یادآوری و تاکید بر نقش نوجوانان در تداوم فرهنگ عاشورایی است و برپایه حضور پر اثر این گروه سنی در بخش های مختلف مراسم سوگواری را به تصویر می کشد.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه عطر سیب با اختصاص جایگاه ویژه به غرفه های کودکان و نوجوانان در میدان امام حسین (ع) فرصت به مشارکت گرفتن این نسل در توسعه فرهنگ عاشورایی را بیشتر از پیش فراهم نموده است؛ خاطرنشان کرد: اداره هیات مذهبی و حلقه های حسینی با درایت پیرغلامان حسینی، تجربه ای گرانقدر و بی بدیل است که به یقین با منشی که این پیشکسوتان دارند، این تجربیات به آسانی و با شفقت در اختیار نسل جوان قرار می گیرد.

بنا براعلام سایت شهر، معاون سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با اشاره به اینکه نمایشگاه عطر سیب بستری برای تعامل جوانان و پیرغلامان هیات های حسینی را فراهم می کند؛ تصریح کرد: بدین سان نسل جوان می توانند با دریافت تجربیات نسل های پیشین و به روزآوری این خدمات با اقتضائات امروز گامی اثر بخش تر برای زنده نگه داشتن فرهنگ حسینی بردارند.1401/05/02
09:53:43
5.0 / 5
179
تگهای خبر: اعتبار , خدمات , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane