هر شهروند تهرانی 730 گرم زباله تولید می کند

هر شهروند تهرانی 730 گرم زباله تولید می کند

بیمه خانه: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران اعلام نمود که در تهران به ازای هر شهروند 730 گرم تولید زباله تولید می شود که در مقایسه با میانگین استاندارد جهانی در شرایط مناسبی قرار داریم.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمد علی عزیزی در حاشیه بازدید از نمایشگاه شهرهای خواهر خوانده و توانمندی های مدیریت شهری تهران اظهار داشت: در این نمایشگاه که مجموعه عملکرد شهرداری تهران در آن نمایش داده می شود با حضور چند شهر خواهر خوانده از کشورهای همسایه فرصتی است تا ما بتوانیم به تبادل تجربیات بپردازیم.
وی ادامه داد: دستاوردهای شهرداری تهران در اداره پایتخت باید بصورت مستمر در نمایشگاه های بین المللی شهر تهران به معرض نمایش گذاشته شود تا شهروندان تهرانی بدانند مدیریت شهری در پایتخت چه کارهایی انجام می دهد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند افزود: این دوره مدیریت شهری اهتمام بر این دارد تا در زمینه مدیریت پسماند به کاهش تولید، تفکیک حداکثری و کاهش دفن زباله کمک نماییم.
وی با اعلان اینکه برنامه ریزی در این عرصه در سه بازه زمانی کوتاه مدت، میان مدت و طولانی مدت در یک دوره ۴ ساله در نظر گرفته شده است، بیان کرد: اهتمام داریم تا مدیریت یکپارچه پسماند شهری را به سرمایه گذاران در ۸ پهنه شهری واگذار نماییم. دراین زمینه وزارت کشور و سازمان محیط زیست نیز حمایت های لازم را انجام می دهند.
عزیزی با اعلان اینکه میانگین تولید زباله از جانب شهروندان به اندازه مدل جهانی است، تصریح کرد: ما می توانیم در تولید زباله کاهش داشته باشیم و نحوی جمع آوری، جداسازی و نحوی بازگشت به صنایع تبدیلی و تولیدی دراین زمینه که گرفتار وقفه بوده و اشکالاتی دراین زمینه وجود دارد را با واگذاری کار به بخش خصوصی هدفمند نماییم.
وی با اعلان اینکه برای اصلاح رویکرد بحث تفکیک زباله از مبدا باید بتوانیم زیرساخت های مورد نیاز را دراین زمینه در اختیار شهروندان قرار دهیم؛ اشاره کرد: خوشبختانه در دوره ی جدید مدیریت شهری این اتفاق درحال روی دادن است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران در ادامه اظهار داشت: در تهران به ازای هر شهروند ۷۳۰ گرم تولید زباله انجام می شود که در مقایسه با میانگین استاندارد جهانی در وضعیت مناسبی قرار داریم.
وی ادامه داد: این در حالیست که در بعضی از کشورهای اروپایی تولید زباله به ازای هر شهروند یک کیلوگرم در روز است.
عزیزی افزود: هم اکنون برمبنای آمارهای طرح جامع پسماند میزان تولید زباله به ازای هر شهروند ۷۳۰ گرم در روز است. این میزان تولید در شهرستان های دیگر کمتر از ۶۰۰ گرم است؛ چونکه آنها می توانند زباله" تر" تولیدی را بوسیله دام ها کنترل کنند.
وی با اشاره به این که ما با تفکیک حداکثری پسماند می توانیم میزان ریجکت زباله را کنترل نماییم، بیان کرد: هم اکنون تمامی کلانشهرها درحال دفن زباله هستند اگر بتوانیم زباله را در شهر تهران به درستی تفکیک نماییم حدود۶۵ درصد زباله تر است، حدود ۳۱ درصد زباله خشک با ارزش و حدود ۶ درصد نیز ریجکت است.
بنا براعلام سایت شهر، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تصریح کرد: به سبب این که تفکیک در مبدا در تهران صورت نمی گیرد زباله ریجکت به ۳۰ درصد افزایش می یابد که مجبور به دفن ۴۰ درصد از زباله می شویم که بزرگترین معضل در شهر تهران شمرده می شود. تعدادی از کلانشهرها این مساله را بوسیله زباله سوزی کنترل می کنند و تعدادی از شهرها بحث آموزش و تفکیک زباله را دنبال می کنند.منبع:

1401/04/15
14:28:22
5.0 / 5
451
تگهای خبر: آموزش , سازمان , سایت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane