سوال امانی از قرارگاه اجتماعی شهرداری تهران؛

کارخانه تولید معتاد متجاهر کجاست؟

کارخانه تولید معتاد متجاهر کجاست؟

بیمه خانه: عضو شورای شهر تهران اعلام نمود که تمرکز معاونت اجتماعی شهرداری فقط نباید بر مسئله لطمه ها باشد و آنها را از سایر کارهای نشاط آفرین برای شهر دور کند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، ناصر امانی بعد از استماع گزارش معاون شهردار تهران در مورد وضعیت قرارگاه اجتماعی در تهران اظهار داشت: باید هم افزایی با سایر نهادهای ذیربط انجام گیرد؛ چونکه عدم توجه به ساختارها و نبود ظرفیت های قانونی سبب ایجاد ساختار موازی شده و همین طور دولت به وظایف حاکمیتی خود در قبال پایتخت عمل نکرده و حالا ناچاریم برای انجام کارهایی که مسئولیتش را هم نداریم قرارگاه تشکیل دهیم.
وی با اشاره به اینکه به نظر می آید اولویت قرارگاه فقط معتادان متجاهر ویژه است، اضافه کرد: قبلا هم این پاکسازی صورت گرفت و هزینه های زیادی هم صرف شد اما می بینیم که برمبنای آمارها تعداد معتادان متجاهر که در سال ۹۶ حدود ۱۰ هزار نفر بود حالا به ۲۲ هزار نفر رسیده و این نشان داده است که نه فقط تعداد معتادان کاهش نیافته؛ بلکه ۱۰۰ درصد نیز تعدادشان بیشتر شده و باید قرارگاه اجتماعی شهرداری تهران به این سؤال پاسخ دهد که کارخانه تولید معتادان متجاهر کجاست؟ و اگر می خواهید کارهای گذشته را انجام دهید چه تضمینی وجود دارد که در آینده این ۲۰ هزار نفر به ۳۰ هزار نفر افزایش نیابند.
امانی با اشاره به اینکه در گذشته هم پلاک های قرمز پلمب می شد؛ اما وقتی به محله هرندی رفتم مردم خانه هایی را نشان دادند که پلاک قرمز بوده و پلمب شده بودند اما باردیگر پلمب هایشان باز شد و پای معتادان هم به آنجا باز شده، افزود: برای عدم تکرار این مسئله چه فکری کردید؟
وی با اشاره به اینکه معاونت اجتماعی شهرداری دبیر قرارگاه است؛ اما نباید این فعالیت و تمرکز بر لطمه ها، سایر فعالیتهای نشاط آفرین را حذف کند، اظهار داشت: در چهار راه های شهر انبوهی از کودکان کار تردد می کنند و این در حالیست که بهزیستی مسئول آنهاست اما ظاهرا کارگروهی که در قرارگاه برای این مسئله تشکیل شده کارش را خوب انجام نداده است.
منبع:

1401/03/31
19:08:26
5.0 / 5
173
تگهای خبر: تضمین , شهرداری , مسئولیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane