مدیرعامل شهرهای جدید:

کلنگ ساخت ۱۰۰ هزار مسکن در ماه آتی زده می شود

کلنگ ساخت ۱۰۰ هزار مسکن در ماه آتی زده می شود

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درباره آخرین وضعیت 100 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن که اوایل ماه جاری شروع شده است اظهار داشت: پروژه ها در مراحل مختلف شامل آماده سازی زمین، خاکبرداری، فونداسیون یا تعیین کاربری است و در تیرماه پروسه راه اندازی 100 هزار واحد دیگر را شروع می نماییم.


علیرضا جعفری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: از ۷۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن که تحت مسئولیت شرکت عمران شهرهای جدید راه اندازی خواهد شد اوایل خردادماه عملیات اجرائی ۱۰۰ هزار واحد را شروع کردیم و انشاءالله طبق برنامه در تیرماه ۱۰۰ هزار واحد دیگر شروع می شود.
وی ادامه داد: برنامه ریزی این است که هر سه ماه یک دفعه ۱۰۰ هزار را شروع نماییم تا طبق تعهدی که داده ایم ظرف چهار سال ۷۰۰ هزار واحد را تحویل دهیم.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه ساخت واحد مسکونی، مقدماتی لازم دارد که باید در چند مرحله صورت گیرد اظهار داشت: مرحله اول بحث مکان یابی و انتخاب زمین است که همین پروسه نیز دو تا گام دارد؛ یکی زمینهای داخل محدوده شهری است و دیگری زمین هایی که باید درباب الحاق و کاربری آنها تعیین تکلیف شود.
جعفری اشاره کرد: مرحله دوم بحث آماده سازی زمین است. گاهی زمین هایی در سطح شهرها داریم که شبکه راهها و دسترسی و پروژه های زیربنایی و روبنایی مثل جدول، فاضلاب، سیستم جمع آوری آبهای سطحی، انشعابات و غیره در آنها هنوز اجرا نشده است. همزمان باید بحث دسترسی، محله سازی و محوطه سازی هم شکل بگیرد.
وی با اشاره به اینکه در گام بعدی باید مجوزهای لازم گرفتن شود اظهار داشت: پس از دریافت پروانه و تهیه نقشه ها عملیات اجرائی ساخت مسکن آغاز می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درباره آخرین وضعیت ۱۰۰ هزار واحد شروع شده در شهرهای جدید اظهار داشت: برخی از پروژه ها در مرحله آماده سازی زمین، برخی درحال خاکبرداری و تعدادی نیز در مرحله فونداسیون است. برخی از این مراحل را نیز همزمان دنبال می نماییم. یعنی دریافت پروانه های ساختمانی به موازات شروع عملیات اجرائی پیگیری می شود.
جعفری اشاره کرد: در بعضی موارد شهرداری درحال بررسی کاربری اراضی است. برای اینکه بتوانیم در کمیته ماده ۵ استان یا شورای عالی معماری و شهرسازی مجوزهای لازم را بگیریم این مراحل باید طی شود.
منبع:

1401/03/27
17:52:25
5.0 / 5
231
تگهای خبر: شركت , شهرداری , مسئولیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane