ابعاد حادثه سرقت از بانک ملی با حضور مسئولان مربوطه در وزارت کشور بررسی گردید

ابعاد حادثه سرقت از بانک ملی با حضور مسئولان مربوطه در وزارت کشور بررسی گردید

ابعاد حادثه سرقت از صندوق امانات بانک ملی با حضور مسئولان مربوطه در نشستی به ریاست معاون امنیتی انتظامی و دبیر شورای امنیت کشور بررسی گردید.


به گزارش بیمه خانه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، به منظور بررسی ابعاد فنی، قضایی، حقوقی، ایمنی و انتظامی محافظت از صندوق امانات بانکهای سراسر کشور و نگرانی های بوجود آمده بعد از سرقت بخشی از صندوق امانات بانک ملی ایران، روز دوشنبه با حضور مسؤلان دستگاه قضایی، فرماندهی کل انتظامی کشور، بانک مرکزی، مدیر عامل بانک ملی و سایر مسؤلان مربوطه، نشستی به ریاست سید مجید میراحمدی معاون امنیتی-انتظامی وزیر و دبیر شورای امنیت کشور برگزار شد.
در این جلسه ضمن بررسی وضعیت امنیتی و ایمنی شعبه بانک ملی که مورد سرقت قرار گرفته است و تشریح وقایع مربوطه، دستور العمل ها، ضوابط و مقررات موجود، چگونگی نظارت بر اجرا و نحوه برقراری امنیت و ایمنی صندوق های امانات بانکهای سراسر کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه همینطور مقرر شد کارشناسان مربوطه، پیشنهادهای مطرح شده در جلسه امروز برای ارتقای سطح ایمنی را مورد بررسی دقیق تر قرار دهند تا در نشست هفته آینده تصمیم گیری نهایی به عمل آید.
علاوه بر این، مقرر شد به منظور بیمه تمام صندوق های امانات و اصلاح دستورالعمل های موجود در مورد ضوابط بین مشتریان و بانک ها، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی، پیشنهادهای اصلاحی خویش را ظرف یک هفته به دبیرخانه شورای امنیت کشور عرضه کنند تا در سیر مراحل تصویب قرار گیرد.
سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر و دبیر شورای امنیت کشور در این جلسه ابراز امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر لازم، شاهد چنین اتفاقات ناباوارانه دیگری که موجب لطمه به احساس امنیت عمومی در کشور می شود، نباشیم و صندوق امانات بانکها با ضریب ایمنی کاملا اطمینان بخش و اصلاح بعضی از دستورالعمل های مربوطه، به کار خود مجدانه ادامه دهند.
در این جلسه همینطور از اقدامات برجسته فراجا و همکاری دادستانی تهران تقدیر و تشکر به عمل آمد.1401/03/24
08:45:04
5.0 / 5
4908
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane