گزارش بیمه خانه؛

ناگفته های قاتل نگهبانان شهریاری

ناگفته های قاتل نگهبانان شهریاری

بیمه خانه: فردی که روز گذشته در خیابان طالقانی مبادرت به تیراندازی کرده بود در اعترافاتش می گوید تیراندازی به ماموران پلیس اتفاقی بود که پیش آمد و از این کار پشیمان نیستم اما از کشتن نگهبانان پشیمانم!


خبرگزاری مهر، گروه جامعه؛ روز گذشته بود که شلیک چند گلوله در خیابان طالقانی، یکی از معابر اصلی شهر تهران که ساختمان چند وزارتخانه و سازمان مهم و حساس در آن واقع شده، آرامش بامداد گاهی شهروندان پایتخت را برهم زد. ماجرای یک تیراندازی در جریان تیراندازی ضارب، چهار نفر و همچون دو مأمور پلیس مجروح شدند که در نهایت با مبادرت به موقع مأموران انتظامی حاضر در محل ضارب دستگیر شد.
سوءاستفاده رسانه های معاند برای «امنیتی» جلوه دادن حادثه خیابان طالقانی طولی نکشید که این مساله به تیتر اول رسانه ها بدل شد. از همان لحظات اولیه، رسانه های معاند و جریان ضدانقلاب در صدد القا این مقوله بودند که این تیراندازی با انگیزه های «امنیتی» انجام شده و به همین دلیل به دنبال ایجاد پیوندی در بین این رخداد و برخی اعتراضات بود و اهتمام داشتن تا این رفتار را تماماً امنیتی جلوه دهد. اولین واکنش پلیس با وجود سوءاستفاده رسانه های معاند بمنظور القا حس ناامنی در جامعه، سردار حسین رحیمی، رییس پلیس پایتخت ساعتی بعد جزییات ماجرای تیراندازی در خیابان طالقانی را تشریح نمود. عامل تیراندازی، قاتل فراری از آب درآمد! برمبنای گفته های رییس پلیس پایتخت، متهم یک قاتل فراری است که روز جمعه هفته گذشته و در یکی از روستاهای شهرستان شهریار چهار نفر را به قتل رسانده و سبب مجروحیت دو نفر دیگر نیز شده است.
انگیزه عامل قتل عام شهریار چه بود؟ بر اساس اعلام رحیمی، تحقیقات اولیه حاکی از این است که ضارب ۲۴ ساله در پی اختلافات ملکی که سال ها پیش بر سر آن اختلاف و دعوا داشته مبادرت به این عمل مجرمانه کرده و از محل متواری شده است. رییس پلیس پایتخت در همین زمینه اظهار داشت: باتوجه به حساسیت موضوع دستگیری ضارب به قید فوریت در دستور کار پلیس قرار داده شد و مشخصات به واحدهای گشتی و عملیاتی اعلام تا در صورت مشاهده فرد مذکور نسبت به دستگیری او اقدام لازم را به عمل آورند. رحیمی انطباق تیرهای شلیک شده در صحنه جنایت در شهریار با صحنه تیراندازی در خیابان طالقانی را یاد شده قرار داد و عنوان کرد: این فرد بامداد روز گذشته در حوالی خیابان فلسطین مشاهده و توسط مأمورین حاضر در صحنه شناسایی شد که قاتل بمحض مشاهده مأموران با سلاح کمری به سمت مأموران و شهروندان شلیک که در این حادثه دو نفر از مأموران مورد به هدف خوردن گلوله قرار گرفتند و جهت مداوا به بیمارستان منتقل شدند. پزشکی قانونی درحال بررسی صلاحیت روانی متهم است محمد شهریاری، سرپرست دادسرای جنایی نیز انگیزه متهم را از ارتکاب قتل در شهریار اختلافات مالی عنوان نمود و اظهار داشت: پزشک پزشکی قانونی برای تأیید صلاحیت روانی فرد اقدامات لازم را انجام می دهد.
ناگفته های باغداری که قاتل شد عامل قتل عام شهریار و تیراندازی خیابان طالقانی یک جوان ۲۴ ساله به نام علیرضا است که برمبنای گفته های وی یک باغدار است که از ۱۸ سالگی تصمیم به انجام این جنایت گرفته بوده است. متهم در گفتگو با خبرنگار مهر و در تشریح علت وقوع این جنایت اظهار داشت: با این نگهبانان چندین سال بحث داشتیم. اعیان آن اراضی برای ما و عرصه برای آنها بود. اختلافات ما به سال ها قبل برمی گردد. متهم: از ۱۸ سالگی تصمیم به این اقدام گرفتم وی اظهار داشت: از ۱۸ سالگی تصمیم گرفته بودم که این اقدام را انجام دهم. دو سه سال بود که یک سلاح را به قیمت ۱۰ میلیون خریده بودم. به سلاح علاقه خاصی داشتم و برای همین آنرا تهیه کرده بودم. بالاخره بعد از چندین سال این اقدام را عملی کردم. قصدم این بود که با کشتن نگهبانان به مدیر آنجا برسم اما نشد. این متهم بیان کرد: می خواستم خودم هم در جریان درگیری ها کشته شوم اما نشد. بعد از فرار، جای خاصی را در نظر نداشتم که به آنجا بروم.
علت شلیک به سمت مأموران از زبان متهم وی درباب علت شلیک به سمت مأموران پلیس نیز اظهار داشت: در خیابان طالقانی فکر کردم که مأموران پلیس مرا شناسایی نمودند و بنا بر این خواستم پیش دستی کنم و مبادرت به تیراندازی کردم. این متهم ضمن ابراز پشیمانی از قتل نگهبانان اظهار داشت: در مورد شلیک به مأموران پلیس، اتفاقی بود که پیش آمد و پشیمان نیستم اما الان که فکر می کنم از قتل نگهبانان پشیمانم.


منبع:

1401/03/08
23:02:48
5.0 / 5
315
تگهای خبر: انتظامی , پلیس , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane