وزیر كشور:

نمی توان گفت آواربرداری متروپل کی تمام می شود

نمی توان گفت آواربرداری متروپل کی تمام می شود

بیمه خانه: خوزستان وزیر کشور با اشاره به وضعیت آواربرداری در محل حادثه متروپل اظهار داشت: باید با احتیاط کامل حرکت کرد برای اینکه هر لحظه ممکنست این سازه ناپایدار فرو بریزد و بدین سبب کار حساسیت و ریسک پذیری بالایی دارد و باید کاملا دقت شود.احمد وحیدی با اشاره به وضعیت فعلی امدادرسانی و آواربرداری در محل حادثه متروپل اظهار نمود: این واقعه تلخ را به مردم شریف آبادان خصوصاً خانواده درگذشتگان تسلیت عرض می نماییم. بلافاصله بعد از وقوع حادثه، همه مسئولان استانی و محلی ظرفیت خودرا جمع کردند تا بتوانند این واقعه را مهار کنند.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، وی افزود: در وهله اول نجات دادن افراد زیر آوار مهم بود که تعداد قابل توجهی از هم وطنان نجات پیدا کردند اما آواربرداری همچنان ادامه دارد. از روز گذشته همه دستگاهها همچون استانداری، فرمانداری، هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی، نیروهای انتظامی و نظامی و ظرفیت پالایشگاه آبادان فعال بوده اند.

وزیر کشور اظهار داشت: مشکلی وجود دارد و آن هم سازه ناپایداری است که در کنار سازه فروریخته است و این، کار را مشکل تر و پیچیده تر می کند و باید با احتیاط کامل حرکت کرد برای اینکه هر لحظه ممکنست این سازه ناپایدار فرو بریزد و بدین سبب کار حساسیت و ریسک پذیری بالایی دارد و باید کاملا دقت شود.

وی ضمن درخواست از مردم آبادان برای دور ماندن از محل حادثه عنوان کرد: از همه مردم عزیز آبادان که صبوری می کنند درخواست می نماییم در این محل حضور پیدا نکنند برای اینکه منطقه خطرناکی است و حضور آنها کار را برای مجریان سخت می کند بدین سبب باید خارج از منطقه باقی بمانند.

وحیدی اظهار داشت: به سبب حساسیت موجود و سازه ناپایدار، طبیعتا کار باید با دقت جلو برود. دقیقا نمی توان گفت آواربرداری متروپل کی تمام شود اما همه تلاش بر این است که هرچه سریعتر بتوانیم عزیزانی را که احیانا در بعضی طبقات محبوس شده اند، پیدا نماییم.
وزیر کشور افزود: تا حالا 10 نفر از شهروندان در حادثه متروپل جان باخته اند و 32 نفر نیز زخمی شده اند که وضع مساعدی دارند. امیدواریم که با تلاشی که صوت می گیرد بتوانیم با سرعت بخشی بیشتر به آواربرداری، کار را سریعتر انجام دهیم.
وحیدی در آخر با اشاره به وضعیت امکانات اظهار داشت: خوشبختانه کمبوی نداریم و امکانات به اندازه کافی در منطقه وجود دارد اما باتوجه به محدودیت محیطی و وجود سازه ها، روند کار را باید با حساسیت دنبال کرد.1401/03/03
22:47:47
5.0 / 5
235
تگهای خبر: انتظامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane