هوای تهران برای گروههای حساس ناسالم شد

هوای تهران برای گروههای حساس ناسالم شد

بیمه خانه: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (اول خرداد ماه) در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۱ خرداد ماه) کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار گرفته است که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

با حاکمیت جو نسبتاً پایدار و عدم وزش باد مؤثر در طول روز، پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد. ادامه این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

کاهش تندی باد تا بامداد روز دوشنبه (۲ خرداد) موجب انباشت آلاینده ها خواهد شد و همزمان با شروع تردد خودرو ها بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت. افزایش تدریجی تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با افزایش دما نسبت به روز قبل، احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی ساعات بعدازظهر وجود خواهد داشت.

با افزایش تندی باد تا ساعات پایانی دوشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۰ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

منبع:

1401/03/01
11:18:02
5.0 / 5
487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane