استاندار تهران تاكید كرد:

معرفی نانوایی هایی که کم فروشی و گرانفروشی دارند به دستگاههای نظارتی

معرفی نانوایی هایی که کم فروشی و گرانفروشی دارند به دستگاههای نظارتی

به گزارش بیمه خانه استاندار تهران از معرفی نانوایی هایی که کم فروشی و گرانفروشی دارند به دستگاههای نظارتی اطلاع داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محسن منصوری در انتها جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز با حضور نمایندگان دستگاههای ذی ربط برگزار شد و جلسات ستاد تنظیم بازار استان تهران به صورت روزانه برگزار می گردد. خوشبختانه وضعیت بازار به تعادل و ثبات رسیده و کمبودهای موجود در حوزه مرغ کاملا جبران شده است و عرضه به اشباع رسیده و با عنایت به بازدیدهای میدانی با تنظیم عرضه و تقاضا مشکلات حوزه مرغ برطرف شده است.

وی اضافه کرد: در بعضی کالاها در نقاطی از استان تهران امکان دارد کاستی ای وجود داشته باشد که تدابیر جدی برای جبران این کاستی ها در جلسه امروز اندیشیده شد. کالایی همچون روغن هم اکنون در فروشگاه های زنجیره ای به مقدار مورد نیاز وجود دارد اما امکان دارد در بعضی خرده فروشی ها مشکلاتی بوجود آمده باشد که مقرر شد ظرف 24 ساعت آینده کمبود روغن در خرده فروشی ها هم حل و فصل شود.

استاندار تهران درمورد مشکلات موجود در شبکه توزیع اظهار داشت: بطور قطع این مشکلات به صورت ریشه ای در کوتاه مدت حل نمی گردد اما با عنایت به اجرای طرح ساماندهی ارز ترجیحی در کوتاه مدت با ایجاد هماهنگی مشکلات موجود را حل خواهیم کرد. در این خصوص در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار استان تهران به فروشگاه های زنجیره ای تاکید کردیم به صورت مستقل پیگیر مرتفع ساختن کاستی های خود باشند و از طرفی هم برای تقویت شبکه توزیع تاکید کردیم شرکتهای پخش کار را به صورت جدی پیگیری کنند تا کمبودهای احتمالی در سطح بازار برطرف شود. در واقع این تمهیدات در زمانی اجرایی می شود که احتیاج به واکنش سریع با عنایت به عرضه در سطح بازار احساس می شود.

وی افزود: برخی شبکه های توزیع بخصوص در فضای مجازی کار را دنبال می کنند اما مثلاً در مورد روغن هنگامی که در سطح بازار مشکلی ایجاد می شود آنها هم پاسخگو نیستند بنابراین این حوزه هم نیازمند تقویت بیشتر است.

استاندار تهران تصریح کرد: هر کالایی که توسط تعزیرات و یا نهادهای اطلاعاتی به هر علتی همچون احتکار ضبط شوند بلافاصله و بدون این که دپو شوند وارد شبکه توزیع خواهند شد.

منصوری با تکیه بر این که تشدید نظارت ها در سطح بازار اظهار داشت: مجموعه تعزیرات، بازرسی صمت و اصناف ظرف روزهای گذشته جریان نظارت را به خوبی پیگیری کردند اما در جلسه امروز تاکید شد با تشدید نظارت ها با هرگونه کم فروشی و گرانفروشی به صورت جدی برخورد شود.

وی افزود: درمورد مبحث نان در بعضی نقاط شاهد تشکیل صف هایی بودیم بر همین مبنا مصوب شد فهرست نانوایی هایی که تعطیل کرده اند و یا کم فروشی یا گرانفروشی داشتند به دستگاههای نظارتی عرضه شود. بدون شک اگر نانوایی ای کار خویش را به درستی انجام داده باشد و با مشکل کمبود آرد مواجه شود این کمبود را جبران می نماییم اما اگر فروش آرد غیر از شبکه رسمی را انجام داده باشد برخورد جدی صورت خواهد گرفت.
1401/02/25
10:21:42
5.0 / 5
311
تگهای خبر: بازار , شركت , فروش , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane