در گزارش بیمه خانه تشریح شد؛

گلایه پلیس از خرید و فروش موبایل در راهروهای علاءالدین

گلایه پلیس از خرید و فروش موبایل در راهروهای علاءالدین

رییس پلیس پایتخت از خرید و فروش تلفن همراه در راهروهای علاءالدین گلایه نمود و اظهار داشت: حق مشتری در این معامله ضایع می شود و بنا بر این از این به بعد فقط مغازه داران اجازه فروش موبایل را دارند.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، بازارهای خلازیر و سیداسماعیل در تهران محلی برای خرید و فروش اجناس دست دوم است؛ اما مالخران و سارقان از هویت این بازارها سوءاستفاده کرده و اجناس سرقتی را با قیمت های بسیار پایینی در این بازارها به فروش می رسانند.
می توان گفت وجود چنین بازارهایی که غالباً هیچ نظارتی هم بر فعالیت آنها نیست، تضمینی برای فعالیت سارقان است چونکه به آسانی می توانند در تاریکی شب لوازم خانه ای را به سرقت ببرند و در روشنایی روز در غالب اجناس کار کرده و دست دوم همان لوازم را در این بازارها با قیمت هایی پایین تر از قیمت های واقعی به افرادی که توان خرید اجناس نو را ندارند بفروشند.

با ورود کرونا به ایران این بازارها هم مانند دیگر اصناف و امکان تحت تأثیر تعطیلی های کرونائی قرار گرفتند و فعالیتشان محدود شد اما بصورت کامل جمع آوری نشد و البته اصلاً تعطیلی این بازارهای به سبب جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بود نه موارد دیگر.
پلیس بارها در مورد کلاهبرداری ها و سوءاستفاده های مالی که در این بازارها از مشتریان می شود تذکر داده است اما این دفعه مقرر است پلیس محل امن سارقان برای فروش کالاهای سرقتی را کلاً جمع کند؛ سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جمع آوری و ساماندهی بازارهایی مانند خلازیر و سیداسماعیل هم خواسته پلیس است و هم خواسته شهرداری؛ به همین دلیل با شهرداری جلساتی برگزاری کردیم و تصمیم به جمع آوری این بازارها کردیم.
وی اضافه کرد: همین طور با مدیر پاساژ علاالدین هم جلساتی را برگزار کردیم و قرار شده است فقط مغازه داران و مالکان اجازه فروش موبایل و لوازم جانبی موبایل و قطعات الکتریکی را داشته باشند.

فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به چرایی تصمیم گرفته شده برای پاساژ علاالدین اظهار داشت: این حق مردم است که برای خرید کالایی چون موبایل کاغذ خرید معتبر دریافت نمایند تا اگر روزی با مشکل مواجه گشتند محلی برای رجوع داشته باشند، نمی گردد فردی در راهروهای این پاساژ مبادرت به فروش تلفن همراهی کند و پس از آن هم برود و خریدار دیگر دستش به جایی بند نباشد.
رحیمی افزود: البته خریدارانی که از این بازارها خرید می کنند می توانند حدس بزنند چه کالایی سرقتی است، چونکه کالای با اصالت هیچ گاه با قیمت بسیار اندک به فروش نمی رسد.
وی در آخر اظهار داشت: پلیس در این بازارها هم با فروشندگان که اغلب سارقان هستند برخورد می کند و هم با خریداران این اجناس، چونکه حتی تعدادی از این خریداران مالخرانی هستند که با ایجاد حس کاذب وجود خریدار برای کالاهای سرقتی، سارقان را به سرقت بیشتر راغب می کنند.

1401/02/22
11:46:23
5.0 / 5
447
تگهای خبر: انتظامی , بازار , پلیس , تضمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane