فرمانده مرزبانی خبر داد؛

کشف 300 هزار لیتر سوخت قاچاق و 3 تن مواد مخدر در آب های خلیج فارس

کشف 300 هزار لیتر سوخت قاچاق و 3 تن مواد مخدر در آب های خلیج فارس

بیمه خانه: فرمانده مرزبانی از ناکامی قاچاقچیان مواد مخدر و سلاح و مهمات در مرزهای کشور آگاهی داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، احمدعلی گودرزی، از شناسایی و کشف بیش از ۳۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در مرزهای آبی خلیج فارس در منطقه سیریک و قشم آگاهی داد و اظهار داشت: مرزبانان استان هرمزگان مستقر در آب های خلیج فارس با اشراف و تسلط اطلاعاتی بر آب های انحصاری جمهوری اسلامی ایران در منطقه سیریک و قشم، از خروج محموله سنگین سوخت قاچاق به خارج از مرزهای کشور جلوگیری کردند.
وی اضافه کرد: مرزبانان طی دو عملیات رزمی و تاکتیکی در مرزهای شهرستان سیریک و قشم، موفق به کشف ۳۰۷ هزار و ۲۰۰ لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش ۹۲۲ میلیون ریال شدند.
فرمانده مرزبانی انتظامی کشور با تاکید بر این که شناسایی و دستگیری عوامل قاچاق سوخت در دستور کار مرزبانان است، اظهار نمود: باتوجه به نتایج مخرب و تأثیرگذار پدیده قاچاق بر اقتصاد کشور، مبارزه بی امان با قاچاقچیان سوخت و برخورد قاطع با باندها و شبکه های سازمان یافته قاچاق سوخت در مرزهای کشور، بصورت ویژه در دستور کار مرزبانان قرار دارد. گودرزی اظهار داشت: رزمندگان پرتوان مرزبانی در استان سیستان و بلوچستان حین کنترل مرزها شامل دریایی و خشکی، موفق شدند در ۲۴ ساعت گذشته طی ۳ عملیات جداگانه مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را در مرزهای جنوب شرق کشور کشف کنند.
وی با اشاره به توفیقات مرزبانان در کشف محموله مواد مخدر طی ۳ عملیات مرزی در شهرستان های سراوان، میرجاوه و چابهار اضافه کرد: در این ۳ عملیات مرزبانان موفق شدند حدود ۳ تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر که عمدتا صنعتی و سنتی بود را کشف و در این رابطه چندین دستگاه خودرو توقیف و تعدادی سوداگر مرگ نیز دستگیر شدند.
فرمانده مرزبانی انتظامی کشور در ادامه از کشف مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات در مرزهای استان خوزستان و کرمانشاه آگاهی داد و اظهار داشت: مرزبانان مستقر در مناطق مرزی هورالعظیم خوزستان و ثلاث باباجانی استان کرمانشاه نیز موفق شدند ضمن انهدام باندهای سلاح و مهمات، ۹۲ قبضه سلاح کلت و مهمات مربوطه را از ۲ باند قاچاق کشف کنند.
وی اظهار نمود: مرزبانان بصورت شبانه روزی در مناطق مرزی سراسر کشور حضوری فعال و گسترده دارند و اجازه ایجاد هیچ نوع ناامنی و فعالیت به مخلان نظم و امنیت را در مرزها نخواهند داد.


منبع:

1401/02/14
16:54:47
5.0 / 5
334
تگهای خبر: انتظامی , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane