رئیس مركز فعالیت های دینی شهرداری تهران خبر داد

ادامه برگزاری جلسات جمع خوانی قرآن کریم در مساجد تهران

ادامه برگزاری جلسات جمع خوانی قرآن کریم در مساجد تهران

رییس مرکز کارهای دینی شهرداری تهران با اشاره به شور و نشاط معنوی مساجد و محله های تهران در ماه مبارک رمضان، خواهان ادامه تلاش ها برای حفظ معنویت حاصل از این ماه در روزهای دیگر سال در کلانشهر الگوی جهان اسلام شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر، حجت الاسلام جواد صادق زاده - مشاور شهردار تهران، با اشاره به استقبال گسترده شهروندان از برگزاری طرح قرآنی چلچراغ در سی شب ماه مبارک رمضان در مساجد محوری پایتخت اظهار داشت: امسال اهتمام شد مطالبه رهبری در خصوص قطب قرآنی شدن مساجد با عزم و همت جدی پیگیری شود.
رییس مرکز کارهای دینی با بیان مطلب فوق اضافه کرد: امسال، سومین دوره طرح برپائی کرسی های تفسیر قرآن کریم سی روز، سی درس با رویکرد ترویج سبک زندگی قرآنی و تبیین رفتار قرآنی برمبنای نیازهای جامعه امروز در بیست و دو مسجد محوری پایتخت-هرمنطقه یک مسجد_ اجرا شد. علاوه بر این، در هر روز ماه رمضان این طرح در فضای مجازی (کانال های پیامرسان مساجد، سرای محلات، سایت اینترنتی شهرداری تهران و سامانه تهران من) برای شرکت عموم هموطنان و پورتال داخلی شهرداری جهت شرکت کارمندان انجام شد.
مشاور شهردار تهران برگزاری طرح قرآنی چلچراغ را در امتداد کوشش برای تحقق مطالبه رهبری در خصوص این که مساجد باید پایگاه قرآنی کشور شود، دانست و اظهار داشت: مقام معظم رهبری در ابتدای ماه مبارک رمضان مطالبه فرمودند که جلسات جمع خوانی قرآن کریم در مساجد بعد از ماه رمضان نیز ادامه داشته باشد پس برنامه ریزی خواهیم کرد با کمک مدیریت شهری پایتخت، این مطالبه در حد مقدورات اجرائی شود.
حجت الاسلام صادق زاده با اشاره به مهم ترین برکات، آثار و دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی ماه مبارک رمضان در سطح جامعه اظهار داشت: یکی از اصلی ترین این آثار ناظر به بحث تقویت سلامت روحی و روانی فرد و جامعه است که در ابعاد مختلف، نتایج آنرا در این ماه مشاهده می نماییم.
وی ادامه داد: بطور خاص بزهکاری ها و لطمه های اجتماعی و فرهنگی که در ماه رمضان به برکت معنویت ایجاد شده، کاهش شایان توجهی پیدا می کند و آمار موجود، صحت این ادعا را ثابت می کند. ضمن آن که بغیر از بحث آمار، رصد کلی فضای جامعه نیز مؤید این تغییر و تحول باارزش است.
رییس مرکز کارهای دینی شهرداری تهران در آخر اشاره کرد: محافل تفسیر قرآن کریم که از شروع ماه بهار قرآن آغاز شد تا امشب در مساجد منتخب شهر تهران با مشارکت ستاد تفسیر قرآن کریم و مجموعه درس هایی از قرآن با نظارت مستقیم حجت الاسلام والمسلمین قرائتی ادامه دارد و بنابر گزارش ها و تصاویر دریافتی از مساجد، استقبال شهروندان از این برنامه، مطلوب بوده است؛ بطوریکه بعضی ائمه جماعات خواهان ادامه برگزاری این طرح در مساجد خود شدند.1401/02/13
14:01:17
5.0 / 5
317
تگهای خبر: اینترنت , سایت , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane