خدمات شهرداری تهران ۲۴ ساعته می شود

خدمات شهرداری تهران ۲۴ ساعته می شود

شهردار تهران از افزایش میادین میوه و تره بار پایتخت به 500 مجموعه و راه اندازی 350 شهروند محله اطلاع داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی شهردار تهران امروز دوشنبه در دیدار با سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، اظهار داشت: ما در مقطعی قرار داریم که عبور از این مقطع برای ما، رقبا و دشمنان ما سرنوشت ساز است و آن هم مقطع تحقق شعارهای انقلاب اسلامی است.
وی افزود: جذابیت اصل شعارهای انقلاب اسلامی در ۴۳ سال قبل دلربایی کرده و دشمن همیشه تلاش نموده است عدم تحقق و بی کفایتی نظام دینی را به مردم ثابت کند و از همین طریق بتواند با نشان دادن ناکارآمدی نظام مردم را از نظام روی گردان کند.
وی بیان کرد: ما نیز در مقابل همیشه سعی کردیم که در راه تحقق شعارها عمل نماییم که باید گفت در بعضی از موارد موفق و در بخش دیگر نا موفق بودیم.
وی با تاکید بر این نکته که شکل مدیریت را در شهرداری مدیریت مشارکتی قرار دادیم و به شدت معتقد به تشکیل قرارگاه در سطوح مختلف هستیم تا با هم نشینی موارد جدیدی خلق نماییم، بیان کرد: در مجموعه شهرداری تهران گفتمان خودرا بر خدمت و پیشرفت قرار دادیم و علت آن بود که مردم طعم درست خدمت را هنوز نچشیده اند و مجموعه مدیریت شهری بر فرمان و جهت گیری قرار دارد که در دهه هفتاد گذاشته شده است و به همان جهت تا به امروز جلو آمده است و هرگاه چیزی به آن افزوده شد مقصودی پشت آن بود.
شهردار تهران با اشاره به این مطلب که رویه خدمت در شهرداری و شورا به گونه ای است که شاهد تحول در تهران باشیم و به تنهایی این اقدام شدنی نیست، اظهار داشت: ما در مجموعه شهرداری تهران حیات خودرا به مشارکت و پیوستگی می دانیم و دراین زمینه اصیل ترین و امین ترین مجموعه را سپاه و بسیج می دانیم.
زاکانی با تاکید بر این مطلب که در شهرداری تهران به شدت نیازمند کمک دیگر بخش ها و دستگاه هستیم، افزود: ما در شهرداری تهران سندی بیش از ۹۰ کلان پروژه تهیه کردیم که خودرا مکلف می دانیم آنرا پیش ببریم.
وی با اشاره به تشکیل قرارگاه اجتماعی در شهر تهران بیان کرد: در قرارگاه اجتماعی که در شهر تهران تشکیل شد ۲۳۱ مورد در ۱۸ جلسه مصوب شد که ۸۲ درصد آن اجرائی شده است و لازم است بیان کنم هر آنجا که بار زمین ماند شهرداری آنرا برداشت.
شهردار تهران با اشاره به تحقق اعتباری بیش از ۹۴ درصد در سال قبل اضافه کرد: سال قبل (در شش ماه فعالیت خود) بیشترین نُرم افزایش درآمد خودرا ثبت کردیم و این در حالیست که آمار ثبت شده در سیستم نشان میدهد بیشترین توفیق در همین ۶ ماه فعالیت است البته باید به این نکته اشاره کنم که تنها در یک دوره این اتفاق افتاده بود که آن هم با قرض از بانک به این عدد رسیده بودند.

زاکانی افزود: این مساله حکایت می کند که هر جا اراده کار وجود داشته باشد خدا نیز این لطف را در حق مجموعه خواهد کرد، پس در هدفگذاری انجام شده برمبنای ۹۰ کلان پروژه، پس از عبور از دوره تثبیت وارد فاز یکساله کوتاه مدت شده ایم که ملاک آن رضایتمندی مردم است.
وی بیان کرد: در بخش بعدی وارد اقدام ها و فعالیت ها تا ۲/۵ سال می شویم که تحول و پیشرفت مد نظر است تا مردم ببینند در شهر چه اتفاقاتی درحال رخ دادن است.
شهردار تهران افزود: شروع امسال، شروعی است که مناطق و نواحی خودرا فعال نماییم و به شکل ۳ شیفته خدمتگزاری نماییم و در زمینه مالی وشهرسازی تا شب فعال می شویم و برای مقدمات این اقدام ماه ها مطالعات انجام شده است و میخواهیم به شکل شبانه روز به مردم خدمت نماییم.
زاکانی افزود: اعلام کردیم تمام بخش های زندگی مردم به ما ربط دارد و به تبع آن نیز معیشت مردم نیز به ما مربوط است بعنوان مثال در همین ایام در بخش میوه و تره بار نرخ برخی اقلام شکست.
وی بیان کرد: در شهر تهران به ۲۶۳ مجموعه تره بار ۳۲ مجموعه افزوده شد و امسال نیز یکصد مجموعه اضافه می شود و سال بعد نیز یکصد مجموعه دیگر اضافه می شود و در مجموع شاهد ۵۰۰ مجموعه تره بار خواهیم بود.

شهردار تهران اضافه کرد: در شهر تهران ۳۹ فروشگاه شهروند وجود دارد که در کنار آن می خواهیم ۳۵۰ شهروند محله نیز راه اندازی نماییم و در بخش مسکن نیز با راه اندازی قرارگاه مسکن ۱۸۰ هزار واحد مسکونی هدفگذاری شده است.
زاکانی با اشاره به سراهای محله افزود: ۳۵۳ سرای محله داریم که می خواهیم نیروهای خوبمان را سوق دهیم به سراهای محله تا در هر محله مجمعی داشته باشیم تا این مجمع برای محله خود تصمیم بگیرند.
شهردار تهران اضافه کرد: در تهران به ۷۰۰۰ دستگاه اتوبوس نیاز داریم که هم اکنون اتوبوس موجود ۲۲۰۰ دستگاه است و به لطف خدا هدفگذاری برای امسال در این بخش تامین ۳۳۵۰ دستگاه اتوبوس است تا شاهد یک تحول جدی در این بخش باشیم.
زاکانی افزود: در بخش مترو کل ناوگان موجود ۱۵۰۰ دستگاه است و به ۲۵۰۰ دستگاه دیگر احتیاج داریم که در طول این مدت مقدمه ۶۳۰ دستگاه واگن تعهد دولت از سال ۹۵ و روز گذشته نیز ۱۰۵ دستگاه از محل تهاتر با نفت حل شد.
بر طبق گزارش پایگاه خبری شهر، در این نشست تنی چند از معاونان شهردار تهران و معاونان فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ نیز حضور داشتند.
منبع:

1401/01/15
22:58:51
5.0 / 5
448
تگهای خبر: اعتبار , خدمات , شهرداری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane