چند روز پس از جنجال بزرگ؛

وزارت ورزش مسئول اصلی اتفاقات مشهد را معرفی کرد فدراسیون فوتبال!

وزارت ورزش مسئول اصلی اتفاقات مشهد را معرفی کرد فدراسیون فوتبال!

به گزارش بیمه خانه معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش اظهار داشت: ماجرای مشهد در نتیجه برآورد اشتباه و عدم پیش بینی درست فدراسیون فوتبال اتفاق افتاده و مسوول همه ماجراهای مشهد فدراسیون فوتبال است.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سینا کلهر جمعه شب در صفحه مجازی خود نوشت: فدراسیون در اوج موج ششم کرونا مشهد را میزبان اعلام می کند. چرا؟ فکر می کنند بازی بدون تماشاگر خواهد بود و از برگزاری مسابقات در مشهد می تواند بهره های فرهنگی و سیاسی برد.
وی اضافه کرد: چرا هیچکسی با این تصمیم مخالفت نکرد. واقعیت این است که فدراسیون فوتبال خودش را تافته جدا بافته می داند و خدا را بنده نیست. در نتیجه خودش تصمیم گرفته و خودش عمل می کند. چه برسد که در این مورد جز معدود اعتراضی، مخالفت جدی هم نبوده است.
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی عنوان کرد: آیا فکر نمی کردند که ممکنست که شرایط تغییر کند؟ خیر. تصمیم ها بطور معمول روزمره و کوتاه مدت گرفته می شود و احیانا فدراسیون فوتبال فکر می کرده که حتی اگر به خاطر کرونا هم مجوز ندهند از ترس حضور بانوان در ورزشگاه مشهد حتما مخالفت خواهدنمود.
وی افزود: زمان می گذرد و از قضا موج کرونا فروکش می کند و محدودیت ها برداشته می شود. فدراسیون فوتبال همچنان اصرار بر برگزاری مسابقه بدون تماشاگر دارد ولی ستاد کرونا حاضر نمی گردد تا مسئولیت عدم مجوز را برعهده بگیرد و مجوز هشت هزار تماشاگر را صادر می کند.
کلهر اظهار داشت: آیا نمی شد ستاد کرونا مجوز ندهد؟ می شد. پس چرا صادر کرد؟ احیانا برای حفظ اعتبار ستاد که تصمیم هایش منطقی و با دلیل است. با صدور مجوز بحران فدراسیون شروع می شود. برگزاری بازی بدون تماشاگران زن خطر تعلیق دارد. در نهایت ظاهرا فدراسیون به وزارت ورزش و نهادهای تصمیم گیر اعلام می کند که فیفا به سبب فقدان زیرساخت های لازم با عدم حضور بانوان در ورزشگاه موافقت کرده است. آیا فدراسیون درست گفته است؟ جواب این سوال را فقط فدراسیون و فیفا می دانند. اما به نظر من فدراسیون گفته فیفا موافقت خواهدنمود و مشکلی نیست.
وی افزود: حرف فدراسیون موجب می شود تا زمان از دست برود و روز بازی برسد. در اینجا اتفاقاتی می افتد که نتیجه آن حضور زنان در درب های ورزشگاه است. قسمتی از زنان حاضر کارت دعوت داشته اند! حضور زنان و بخش زیادی از تماشاگران بدون بلیت موجب می شود یگان ویژه با شرایط بحرانی در مدیریت صحنه مواجه شود تا آنچه نباید پیش می آمد بشود. در اینجا آشپز دو تا می شود. فدراسیون و یگان ویژه و نتیحه دو آشپز هم معلوم است.
معاون وزیر ورزش عنوان کرد: ساختار حقوقی فدراسیون ها در کشور شبیه پادشاهی های مشروطه خودمختار است. نمی گویم جمهوری خودمختار. چون بیشتر پادشاهی مشروطه است تا جمهوری. هر فدراسیونی به تجربه دریافته است هر جایی که بتواند از عامل خارجی برای محدود کردن قدرت حکمرانی نظام استفاده می نماید. ساختار تصمیم گیری در ورزش بصورت خاص فوتبال اشکال اساسی درد و تا آن زمان که وضعیت حقوقی فدراسیون ها بر این منوال باشد این اتفاقات تکرار خواهد شد.
وی اضافه کرد: حقوق فعال و موثر بانوان در صحنه های مختلف ضامن بقای جمهوری اسلامی بوده است. گاهی اقداماتی می شود که در حیطه مدیریتی شما نیست اما بعنوان یک مسوول باید پاسخگو بود. در بازی ایران و عراق در حد توان برای حضور بانوان تلاش کردم اما در بازی اخیر پیگیری ما چاره ساز نشد. عذرخواهم.


منبع:

1401/01/13
13:01:05
5.0 / 5
385
تگهای خبر: اعتبار , مسئولیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane