کیفیت قابل قبول هوای پایتخت به دنبال وزش باد

کیفیت قابل قبول هوای پایتخت به دنبال وزش باد

بیمه خانه: با بیان شرکت کنترل کیفیت هوای تهران امروز (28 اسفندماه) باتوجه به شرایط ناپایدار جوی و وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار گرفته است و تا اواخر وقت امروز ادامه خواهد داشت.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در بامداد روز شنبه (۲۸ اسفندماه) باتوجه به شرایط ناپایدار جوی و وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت، هرچند با شروع تردد خودرو ها در بعضی مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس مورد انتظار است.

تداوم وزش باد مؤثر در طول روز تا حدودی پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهدنمود. این شرایط جوی تا اواخر وقت امروز ( ۲۸ اسفندماه) ادامه خواهد داشت و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

کاهش نسبی تندی باد تا بامداد روز یکشنبه (۲۹ اسفندماه) موجب تجمع آلاینده ها خواهد شد، با این وجود باتوجه به کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود. حاکمیت جو آرام تا ساعات پایانی یکشنبه ( ۲۹ اسفندماه) سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۳ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/12/28
19:01:47
5.0 / 5
358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane