سخنگوی ستاد كرونا بیان كرد

آخرین جزییات نحوه کنترل مسافران نوروزی

آخرین جزییات نحوه کنترل مسافران نوروزی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، آخرین جزییات نحوه کنترل مسافران نوروزی را تشریح نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، دکتر عباس شیراوژن اظهار داشت: برای بیش از ۵۶ میلیون نفر از مردم عزیز که دو دز واکسن تزریق کرده اند، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و شخصی برای سفر و همین طور استفاده از اماکن اقامتی، مجاز است.
وی ادامه داد: روش نظارت بر این تصمیم، برمبنای سامانه «ایران من» است که هم مجموعه های اقامتی و هم دوربین های نظارتی به آن متصل هستند و شماره پلاک وسایل نقلیه شخصی و کد ملی راننده را چک می کنند تا دو دز واکسن تزریق کرده باشد. از طرفی برای خرید بلیط وسایل حمل و نقل عمومی و اقامت در هتل ها نیز موضوع تزریق واکسن مورد بررسی قرار می گیرد.
او اشاره کرد: اگر راننده دو دز واکسن را تزریق کرده باشد، از نظر دوربین های نظارتی، جریمه نمی گردد اما در استفاده از مجتمع های اقامتی، سایر اعضای خانواده هم از نظر واکسن بررسی می شوند.
شیراوژان، درباره عدم کنترل واکسیناسیون سایر سرنشینان خودرو، اظهار داشت: ۸۳ درصد از مردم جامعه هدف، دز دوم واکسن را تزریق کردند و حدودا ۱۰ درصد جمعیت هدف هم هستند که یک دز واکسن را زدند و اگر در ایام باقی مانده آنها هم واکسن بعدی را هم تزریق کنند بدون مشکل می توانند به سفر بروند. کنترل تک تک افراد ممکنست در مباحث ترافیکی جاده ها مشکل بوجود آورد و بررسی فقط درمورد راننده اتفاق می افتد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: چاره ای جز کنترل کد ملی متصل به پلاک خودرو نداریم و فقط همین موضوع ملاک کنترل جاده ها است. پلاک خودرو باید به نام شخص باشد و اگر الزام به سفر دارند باید نقل و انتقال را انجام دهند تا پلاک به نامشان باشد.1400/12/26
17:02:50
5.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane