جزئیات تازه از دستگیری دزدان سنگ قبرهای بهشت زهرا

جزئیات تازه از دستگیری دزدان سنگ قبرهای بهشت زهرا

بیمه خانه: معاون فنی و عمرانی سازمان بهشت زهرا (س) اظهار داشت که کمک سنگ فروشان منطقه و نیروی انتظامی در دستگیری دزدان سنگ قبرهای گرانقیمت بهشت زهرا (س) نقش زیادی داشت.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علی توکلی نژاد معاون فنی و عمرانی سازمان بهشت زهرا(س) اظهار داشت: دزدان سنگ قبرهای بهشت زهرا با کمک سنگ فروشان و نیروی انتظامی پیدا شدند.
او افزود: باتوجه به روزهای پایانی سال و افزایش تردد شهروندان در بهشت زهرا (س) سطح ایمنی و گشت زنی ها هم افزوده شده است.
بگفته توکلی نژاد، انتظامات بهشت زهرا (س) در ساعت اداری همیشه درحال گشت زنی است و از غروب آفتاب تا ۱۱ شب فقط یک در بهشت زهرا باز است و تمام ماشین هایی که از بهشت زهرا خارج می شوند کنترل می شوند.
او افزود: سرقت سنگ قبور در بهشت زهرا بیشتر در قبور چند طبقه بود و بعنوان مثال قبلا در یک طبقه متوفی دفن و سنگ مزار نصب شده است، پس از مدتی که خانواده ها می خواهند از طبقه بالایی استفاده کنند بایدسنگ برداشته شود. بسیای از سنگ فروشان در این فاصله می آیند و سنگ را بدون هماهنگی با خانواده متوفی می برند تا آنرا زیرنویس کنند بعد یک دفعه خانواده متوفی متوجه می شوند که سنگ نیست و اعلام سرقت می کنند.
توکلی نژاد با اشاره به اینکه باتوجه به بالا رفتن قیمت سنگ مزار این اتفاقات رخ می داد، عنوان کرد: ما هم اکنون سنگ زیر ۵ میلیون تومان نداریم و در بعضی از مزار سنگ های گرانقیمت (۱۴۰ تا ۱۵۰ میلیون) وجود دارد که خوشبختانه با کمک سنگ فروشان منطقه تعدادی از سارقان دستگیر شدند.
گفتنی است؛ پلیس هم درباره دستگیری سارقان سنگ قبرهای بهشت زهرا توضیح داده است که مأموران تیم عملیاتی کلانتری کهریزک درحال گشت زنی در محدوده بهشت زهرا به یک دستگاه خودروی وانت پیکان با دو سرنشین مشکوک شدند. آنها درحال حمل تعدادی سنگ قبر قدیمی بودند و همین موضوع ظن مأموران نسبت به آنها را بیشتر کرد.
وقتی مأموران درباره سنگ قبرها از دو سرنشین وانت توضیح خواستند آنها جواب های قانع کننده ای نداشتند و معلوم بود موضوعی را از مأموران پنهان می کنند. این در حالی بود که به نظر می رسید سنگ قبرها مرغوب و گرانقیمت است و بتازگی از روی قبر جدا شده است. در این شرایط بود که دو متهم بازداشت و همراه با چهار سنگ قبر کشف شده به کلانتری منتقل شدند.
وقتی متهمان در کلانتری تحت بازجویی قرار گرفتند اعتراف کردند که با همدستی شخص دیگری سنگ قبرها را از بهشت زهرا سرقت کرده اند. یکی از آنها اظهار داشت که ما در قطعه های خلوت و کم تردد بهشت زهرا پرسه می زدیم و سنگ قبرهای گرانقیمت را انتخاب می کردیم. سپس در فرصتی مناسب که هیچکس آنجا نبود برمی گشتیم و سنگ را از روی قبر جدا می کردیم و در ادامه با وانت سنگ قبرها را از بهشت زهرا بیرون می بردیم. یکی از ما قبلا در کار سنگ بود و به این کار آشنایی داشت.
وی در ادامه روی سنگ را با دستگاه صاف می کرد و مثل یک سنگ نو با خیال آسوده آنرا می فروختیم.
طبق گزارش سایت شهر، بگفته سرهنگ دوستعلی جلیلیان، فرمانده انتظامی ویژه شهرری، سه متهم در جریان تحقیقات به سرقت ۱۰سنگ قبر از بهشت زهرا اعتراف کردند و تحقیقات برای کشف سایر جرائم احتمالی آنها ادامه دارد.




منبع:

1400/12/25
21:21:30
5.0 / 5
287
تگهای خبر: انتظامی , پلیس , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane