لزوم ایجاد شهرک های اسکان اضطراری در تمامی استانها

لزوم ایجاد شهرک های اسکان اضطراری در تمامی استانها

بیمه خانه: رییس سازمان مدیریت بحران کشور برلزوم شکل گیری شهرک های اسکان موقت و اضطراری در همه استانهای کشور تاکید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمدحسن نامی در اولین نشست کمیسیون پیشگیری و مدیریت بحران مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور اظهار نمود: امروز مدیران بحران کلانشهرهای کشور در این نشست گردهم آمدند تا دستیابی به هدف همکاری و تبادل نظر در زمینه مدیریت بحران محقق شود تا از این طریق به شهروندان اعتماد لازم را بدهیم برای اینکه امنیت مکانی و زیستی در مقابل خطرات را می توانیم حفظ نماییم و در این عرصه آمادگی کامل داریم.
وی افزود: بی شک حتی در مقابل حداقل تهدیدات باید حداکثر آمادگی را داشته باشیم و در این راه پیشگیری امر بسیار مهمی است که مورد تاکید ریاست جمهوری نیز قرار گرفته است. بی شک برای تحقق امر پیشگیری نیازمند آن هستیم که نقشه بحران کشور را بازبینی نماییم اساسا ما در کشور می توانیم با راه اندازی یک سیل بند از اتفاق بزرگ پیشگیری نماییم و در این راه علاوه بر پیشگیری می توان به اهداف بلندمدت دیگری نیز دست پیدا کرد.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه سازمان های بحران در کشور نقش ستادی دارند افزود: باید پیش بینی های لازم در زمینه مدیریت بحران صورت گیرد. سوانح طبیعی در کشور حدود ۲۰ مورد است و از طرف دیگر سوانح انسان ساخت را داریم همچون آتش سوزی ساختمان ها که باید از اکنون این ساختمان ها مورد بازدید قرار گیرند و گاهی دیده می شود در این ساختمان ها اقلام تولیدی و اشتعال زا همچون تولیدی های لباس، موارد زیادی از پوشاک را در محل قرار می دهند پس خطر آتش سوزی در آنها بالاست آتش نشانی باید برای مقابله با آتش سوزی در این ساختمان ها تمرین داشته باشند.
وی افزود: در موارد دیگری همچون پالایشگاه ها که با مواد شیمیایی کار می کنند باید بارها و بارها این تمرین ها انجام و بر روی آنها نظارت شود تا در بحران ها آمادگی لازم کسب شود و این اعتماد به مردم داده شود که تمام تلاش ما این است که از ایجاد خطرات در سوانح طبیعی و انسان ساخت جلوگیری نماییم.
نامی افزود: در مورد گسل ها و ساخت وسازهایی که گاهی به اجبار و باتوجه به محدودیت ها در محدوده آنها شکل می گیرد باید مصالحی را به کار گیریم تا در مقابل هشت ریشتر زلزله مقاوم باشد و دراین زمینه اطمینان حاصل نماییم که ساخت وساز مطمئن و باتوجه به قانون بحران انجام شده که اطمینان واقعی را به همراه داشته باشد.
وی در پاسخ به سوالی درباب وجود ساختمان های ناایمن و کلانشهرها و آمار تعداد آنها اظهار نمود: بیشتر این ساختمان ها در کلانشهرها هستند و تلاش شده از ساختمان های بلندمرتبه بازدید به عمل آید تا آنها از حالت کارگاهی بیرون بروند. برنامه داریم که این کارگاه ها را به شهرک کارگاهی تبدیل نماییم.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور درباب تشکیل شهرک های اسکان اضطراری و موقت نیز با تاکید بر اینکه این شهرک ها باید در همه استانهای کشور ساخته شوند، افزود: میان شهرک های اسکان اضطراری و موقت تفاوت وجود دارد به گونه ای که ممکنست در جایی لازم باشد در هنگام بحران بیش از یک ماه اسکان صورت گیرد که در این حالت اسکان موقت مدنظر قرار می گیرد و اسکان اضطراری نیز برای زمان های کوتاه در هنگام بروز سیلاب مورد توجه قرار می گیرد که امیدواریم در همه استانهای کشور این شهرک ها شکل بگیرند.
منبع:

1400/12/18
23:31:16
5.0 / 5
288
تگهای خبر: آتش سوزی , زلزله , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane