رئیس اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتای اصفهان:

انتشار آگهی اجاره خانه های لوکس در سایت های نیازمندی ممنوع می باشد

انتشار آگهی اجاره خانه های لوکس در سایت های نیازمندی ممنوع می باشد

به گزارش بیمه خانه رئیس اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا استان اصفهان اظهار داشت: با اجرای طرح مبارزه با جرائم موجود در سایت های نیازمندی ۹۴ مورد تخلف شناسایی و پرونده آنان به مراجع قضایی ارسال شد.سرهنگ مصطفی پیرمرادیان در گفتگو با خبرنگار مهر در ارتباط با جرایم موجود در سایت های نیازمندی اینترنتی و نظارت پلیس فتا بر درج آگهی اجاره ساعتی خانه های لوکس، عنوان کرد: به سایت های شیپور و دیوار تکلیف شده و این ها مجوزی ندارند که آگهی خانه های لوکس اجاره ای را منتشر کنند ضمن این که این موارد از راه دادگستری هم به این سایت ها ابلاغ گردیده است.
وی با اشاره به اینکه بر سایت های واسط فروش و یا واسط بین خریدار و فروشنده نظارت داریم و طرح هایی در اینباره اجرا کرده ایم، اضافه کرد: به مدیران عامل سایت های شیپور و دیوار هم ابلاغ گردیده که اجازه ندارند چنین آگهی هایی را درج کنند چونکه این سایت ها تیمی جهت بررسی و تأیید آگهی ها پیش از انتشار، دارند.
رئیس اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا استان اصفهان خاطرنشان کرد: موارد تخلف هم بررسی و به تهران منعکس می شود چونکه این ها استارتاپ هایی هستند که در سطح کشور فعالیت می نمایند. اخیرا هم سایت دیوار به پلیس فتا نامه ای نوشته بود که آمادگی دارد در بحث آموزشی همکاری کنند.
سرهنگ پیرمرادیان اظهار داشت: آنچه که ما به مسؤلان سایت دیوار مطرح کردیم این است که در کنار آموزش، باید در زمینه احراز هویت ورود پیدا کنند و افرادی که مقرر است از سامانه آنها استفاده کنند، برای درج آگهی مانند کاربران سامانه سجام احراز هویت شوند تا مردم چه خریدار یا فروشنده برای دریافت یا عرضه خدمات متضرر نشوند.
وی تصریح کرد: برخی جرایم در فضای سایبری مشهود و برخی غیر مشهود است؛ به بیان دیگر امکان دارد جرمی در این فضا صورت گیرد اما در ظاهر آنرا نمی توانید ببینید که کلاهبرداری است یا مجرمانه. ازاین رو مستقیم نمی توان با این آگهی ها برخورد کرد مگر این که از آگهی دهندگان شکایت شود.
رئیس اداره تشخیص و پیشگیری پلیس فتا استان اصفهان افزود: با اجرای طرح مبارزه با جرایم موجود در سایت های نیازمندی ها در آذرماه سال جاری ۹۴ مورد تخلف در این عرصه رصد و شناسایی و پرونده آنان به مراجع قضایی ارسال شد.


منبع:

1400/12/17
11:08:14
5.0 / 5
516
تگهای خبر: آموزش , اجاره , اینترنت , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane