دادستان نظامی تهران خبر داد

مأمور متخلف پلیس راهور بازداشت شد

مأمور متخلف پلیس راهور بازداشت شد

بیمه خانه: دادستان نظامی تهران اظهار داشت: سرباز وظیفه پلیس راهور كه یك شهروند را مورد ضرب و شتم قرار داده بود، به حكم دادسرای نظامی تهران احضار و بازداشت شد.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، غلامعباس تركی دادستان نظامی تهران در تشریح این خبر اظهار نمود: سرباز وظیفه پلیس راهور كه یك شهروند را مورد ضرب و شتم قرار داده بود، به حكم دادسرای نظامی تهران احضار و بازداشت شد.
وی اظهار داشت: به دنبال انتشار ویدئویی از ضرب و شتم یك شهروند توسط مأمور پلیس راهور ناجا در سطح شهر تهران، دادستان نظامی بعنوان مدعی العموم وارد این مساله شد و در ارتباط با این حادثه پرونده ای در دادسرای نظامی تهران تشكیل و متهم سپس تحقیقات اولیه با قرار تأمین روانه بازداشتگاه گردید.
دادستان نظامی تهران اضافه كرد: افسر راهور ناجا كه مسئول گشت بوده باز برمبنای تبصره ماده ۲۹ قانون آئین دادرسی كیفری به سبب عدم نظارت بر نیروی وظیفه تحت امر خود، به بهتان فراهم نمودن موجبات بدبینی نسبت به راهور، به دادسرای نظامی احضار و از نامبرده باز تحقیق به عمل آمده است.
تركی اظهار داشت: شهروندی كه مورد ضرب و شتم قرار گرفته تابحال شناسایی نشده و چون پرونده شاكی خصوصی ندارد به لحاظ جنبه عمومی جرم، بهتان فراهم نمودن موجبات بدبینی نسبت به پلیس راهور متوجه متهم اصلی است و به وی تفهیم شده است.
وی گفت: پلیس راهور تهران بزرگ با دعوت از خانم راننده و قاضی پرونده طی تماس تلفنی سوژه را پیگیری كرده اند و نامبرده اعلام نموده كه شكایتی از متهم ندارد.
دادستان نظامی استان تهران اشاره كرد: عمل بد یك نفر را نباید به پای كاركنان خدوم و ساعی پلیس راهور كه همواره به خصوص ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی، وظایف و مأموریت های سخت و پرمشقتی را برعهده دارند، نوشت و بی شك سازمان قضائی نیروهای مسلح از مأموران نیروی انتظامی در اجرای وظایف قانونی شان حمایت می كند.
گفتنی است كه این حادثه در عصر روز بیست و پنجم اسفند ماه در راه شرق به غرب اتوبان نیایش رخ داده و متهم اصلی از زمان وقوع حادثه تا احضار، در بازداشت انضباطی نیروی انتظامی بوده است.

1397/12/27
22:17:42
5.0 / 5
4908
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane