سردار رحیمی تشریح كرد؛

زمین گیر شدن ۲۸۲ نفر از اوباش در طرح ضربتی پلیس

زمین گیر شدن ۲۸۲ نفر از اوباش در طرح ضربتی پلیس

بیمه خانه: رییس پلیس پایتخت از اجرای طرح ضربتی ارتقا امنیت اجتماعی پلیس پایتخت آگاهی داد و نتایج این طرح را تشریح نمود.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت در طرح ضربتی ارتقا امنیت اجتماعی پلیس پایتخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به این که در آستانه ماه پایانی سال قرار داریم این طرح را اجرا کردیم و رییس قوه قضائیه هم از نمایشگاه دستاوردهای این طرح بازدید نمود.
وی با اشاره به این که با مجرمان و سارقین در همه زمان ها خصوصاً اسفندماه برخورد جدی می شود و در امتداد ارائه دستاوردهای پلیس امنیت عمومی اضافه کرد: ۲۸۲ نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند که از این تعداد ۷۹ نفر از آنها از اراذل و اوباش سطح دار بودند.
دستگیری ۱۹ اوباش فروشنده سلاح غیرمجاز
سردار رحیمی اضافه کرد: همین طور ۱۹ نفر از آنها از اراذل و اوباش حامل سلاح های بدون مجوز بودند، ۲۹ نفر اراذل و اوباش توزیع کننده مواد مخدر و ۵۲ نفر اراذلی بودند که هم اوباش گری می کردند و هم مواد مخدر می فروختند.
رئیس پلیس پایتخت اظهار داشت: بیش از ۸۸۰ واحد صنفی مورد بررسی و نظارت قرار گرفت که ۵۲ واحد صنفی متخلف پلمب شدند.
وی با اشاره به طرح ضربتی پلیس پیشگیری افزود: در این طرح ۹۴۲ فقره از پرونده های سرقتی را شناسایی کردیم و بیش از ۳ هزار و ۹۶۲ مورد از اموال مسروقه کشف شد.
فرمانده انتظامی پایتخت اظهار داشت: در یک مورد از این پرونده ها ۳۰ تن برنج از یک انبار کشف شد که این برنج ها از انواع و اقسام برنج های نامرغوب و بی کیفیت بودند.
رحیمی با طرح کاشف پلیس آگاهی در این طرح ضربتی اشاره کرد: در این طرح ۵۵ باند سارقین حرفه ای شناسایی و دستگیر شدند؛ در مجموع ۲۵۸ نفر از سارقین که ۴۷ نفر از آنها در سرقت های به عنف مشارکت داشتند.
۶۹ سارق منزل و ۴۸ سارق موتورسیکلت دستگیر شدند
وی بیان کرد: ۶۹ نفر از این افراد سارق منزل و اماکن، ۴۸ نفر سارق موتورسیکلت بودند و ۶۰ نفر در امر جعل و کلاهبرداری مشارکت داشتند و همین طور ۱۳ نفر در جرایم جنایی دست داشتند.
به گفته سردار رحیمی در طرح ارتقا امنیت اجتماعی پلیس پایتخت ۲۱ محکوم فراری هم دستگیر شدند.
رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: ۲ هزار و ۳۱۰ فقره سرقت را سارقانی که دستگیر شده اند اعتراف کردند و تحقیقات از این افراد همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به اقدامات پلیس فتا در این طرح اشاره کرد: ۱۴ متهم که در فضای مجازی مبادرت به اوباش گری و تهدید کرده بودند دستگیر شدند و یک نفر که در امر توزیع سلاح و مهمات دست داشت هم دستگیر شده است.
شناسایی و دستگیری ۱۷ کلاهبردار تلفنی
فرمانده انتظامی پایتخت بیان کرد: ۲۴۰ هزار قلم انواع و اقسام دارو از یک باند ۵ نفره کشف و در بحث قمار و شرط بندی هم دو باند منهدم و ۱۷ نفر از کلاهبرداران تلفنی شناسایی و دستگیر شدند.
به گفته سردار رحیمی یک باند چهار نفره فیشینگ که از ۲۱۰ کارت بانکی به ارزش تقریبی ۳۲۰ میلیون کلاهبرداری کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس پلیس پایتخت بیان کرد: یک فرد هم پیامک هایی با سرشماره سامانه ثنا ارسال می کرد که شناسایی و دستگیر شد.
وی با اشاره به طرح ظفر پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت اظهار داشت: ۲۶۱ فقره حکم به اجرا درآمد و ۵ باند مبارزه با مواد مخدر منهدم شد.
رحیمی اشاره کرد: یک تن و ۴۱۸ کیلوگرم انواع مخدر کشف و هزار و ۳۵۶ خرده فروش دستگیر شدند.


منبع:

1400/12/03
20:57:56
5.0 / 5
237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane