پاسخ شهرداری تهران به فروش خانه شهرداران

پاسخ شهرداری تهران به فروش خانه شهرداران

به گزارش بیمه خانه شهردار منطقه یک تهران اعلام نمود که فروش، اعطای پروانه ساخت و دریافت ۱۵۳ میلیارد تومان در دوره آقای حناچی صورت گرفته است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حمید رضا حاجوی در واکنش به سخنان حناچی شهردار سابق تهران درباره صدور پروانه ساخت و تخریب خانه شهرداران اظهار داشت: در حالیکه خیلی از پرونده های درخواست نوسازی زمان بیشتر از ۴ ماه برای رسیدن به دستور نقشه را سپری می کند چطور می شود مالک جدید خانه شهرداران در کمتر از ۴ ماه در دوره مدیریت قبلی به دستور نقشه رسیده و تمام فیش های خویش را هم در هفتم تیرماه ۱۴۰۰ واریز می نماید.
شهردار منطقه یک بیان نمود: ملک مورد نظر بعد از فروش و انتقال از راه مزایده شهرداری تهران به مالک جدید به نام شرکت بازرگانی کالا آوران آراز در مورخ ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ درخواست پروانه ساختمانی نموده که پیرو آن در مورخه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ دستور نقشه مطابق ضوابط و مقررات طرح تفصیلی صادر و در مورخه ۵ تیر ۱۴۰۰ بعد از عرضه نقشه های معماری توسط مالک، فرم اعلام عوارض صادر و در همان روزمبلغ سه و نیم میلیارد تومان پرداخت و تسویه شده است که این اقدامات در زمان شهردار سابق تهران رخ داده و پول به حساب شهرداری واریز شده است که مدیریت سابق مدعی مصرف آن در پروژه های عمرانی است که احتیاج به بررسی توسط کارشناسان دارد.
شهردار منطقه یک اضافه کرد: نکته بعدی و حائز اهمیت اینکه شهردار سابق تهران طبق گفته رئیس سابق سازمان املاک هیچ پیش شرط حقوقی برای خریدار اعمال نکرده است و چطور هم اکنون مدعی حرف هایی هستند که پشتوانه مستند و قانونی ندارد. بنابراین با عنایت به قوانین و مقررات جاری و پرداخت عوارض و حقوق مکتسبه ایجاد شده، فرآیند صدور پروانه تخریب و نوسازی در مورخ ۲۲ دی ۱۴۰۰ تکمیل شده است.
حاجوی تصریح کرد: جهت تنویر افکار عمومی و گزارش به شهروندان تهران بخصوص مردم شریف منطقه یک به اطلاع می رساند در یکصد روز گذشته بیشتر از ۱۹ هزار و ۱۰۰ متر مربع عرصه و ۴ هزار متر مربع اعیان در چارچوب ۹ پلاک، با ارزش ریالی ۵۰۰ میلیارد تومان آزادسازی و از دست صاحبان قدرت و ثروت خارج و در اختیار شهرداری برای خدمات رسانی بیشتر در عرصه های خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته است.
شهردار منطقه یک اظهار داشت: لزوم دارد بر این نکته تاکید کنم که راه خدمت رسانی به مردم در شهرداری تهران با قوت ادامه دارد و این گونه موضوعات نمی تواند خللی در جبران کاستی های مدیریت دوره قبل و تحقق وعده ها و برنامه های فعلی ایجاد نماید.
حاجوی اضافه کرد: این ملک فاقد بنای پرارزش میراثی و یا در محدوده حفاظتی میراث فرهنگی است که در تاریخ ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۹ ابلاغ رسمی به کارشناسان رسمی دادگستری صورت پذیرفته است و بعد از جلب نظریه کارشناسی در مورخ ۲۱ آبان ۱۳۹۹ طی دو نوبت در تاریخ های ۹ آذر ۱۳۹۹ و ۱۶ آذر ۱۳۹۹ آگهی مزایده در روزنامه همشهری شده و در تاریخ اول دیماه ۱۳۹۹ مزایده برگزار شده است و در نهایت بدون هیچ پیش شرطی و ملاحظه ای قرارداد واگذاری ملک در تاریخ اول بهمن ۱۳۹۹ تحویل و با حدود ۱۵۳ میلیارد تومان انتقال سند صورت پذیرفته است. در زمان نقل و انتقال آن توسط شهرداری تهران به مالک هیچ تعهد و شرطی برای عدم تخریب و نوسازی و هرگونه تغییر در آن قید نگردیده است و از منظر حقوقی مالک با عرضه سند مالکیت و طی تشریفات اداری حق دارد از شهرداری درخواست پروانه تخریب و نوسازی نماید و بعد از دریافت دستور نقشه و پرداخت عوارض متعلقه، صدور پروانه جزو وظایف قانونی و ذاتی شهرداری است.
بنا براعلام روابط عمومی شهرداری منطقه یک، وی با اشاره به اینکه صداقت و امانت رسانه ای در انتقال اخبار برای شهروندان اهمیت دارد اضافه کرد: خوشبختانه شهروندان عزیز و شریف تهران تغییر رویکرد خدمات رسانی را از حوزه حرف تا عمل در دوره جدید مدیریت شهری آگاه شده اند و در پیام هایی که در سامانه های رسمی شهرداری تهران ارسال می کنند خواستار ادامه برخورد با مفسدان و سودجویان از اموال بیت المال و مبارزه با پشت میز نشینی و ادامه خدمت در صحنه و میدان عمل هستند که این مسیر را با روحیه جهادی و انقلابی ادامه خواهیم داد.
منبع:

1400/11/20
22:19:14
5.0 / 5
412
تگهای خبر: خدمات , خرید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane