ضرورت عرضه برنامه مقابله با سیلاب در تهران

ضرورت عرضه برنامه مقابله با سیلاب در تهران

به گزارش بیمه خانه رئیس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران از ضرورت عرضه برنامه آمادگی شهرداری برای مقابله با سیلاب در تهران با محوریت دو خیابان شریعتی و ولیعصر اطلاع داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آرش میلانی بامداد امروز در تذكر قبل از دستور خود با اشاره به روز جهانی حفاظت از رودخانه و روز جهانی آب اظهار داشت: از شهروندان تهرانی می خواهم در روزهای نوروز هنگامی كه به حوزه های آبی سفر می كنند بحث مدیریت زباله و پسماند را مورد توجه قرار دهند.
وی با اشاره به اینكه روزانه ۷۰۰ متر مكعب آب از رودخانه های كرج، جاجرود و غیره برای مصرف شهروندان تهرانی اختصاص می یابد اظهار داشت: سالانه ۱۲۳ میلیون متر مكعب روان آب از دره های مشرف به شهر تهران وارد می شود كه بعد از عبور از كانالهای شهری در اثر بارشها حجم آنها سه برابر می شود و تقریباً به ۴۰۰ میلیون متر مكعب می رسد اما كیفیت لازم را ندارد.
میلانی با اشاره به اهمیت عدم وقوع سیلاب در تهران اظهار داشت: با عنایت به آثار تغییرات اقلیمی در شرایط سیل خیزی حوزه های آب خیز مشرف به شهر تهران، شهرداری تهران می بایست برنامه آمادگی خود در مقابل سیلاب در تهران را به خصوص در محور خیابان ولیعصر و شریعتی عرضه نماید.
وی ادامه داد: شهرداری می بایست برنامه عملیاتی خود برای بهبود و عملكرد شبكه های اصلی و فرعی، شبكه پایش كمی و كیفی بارش و روان آب ها را ظرف مدت دو ماه به شورا بدهد تا بدانیم آمادگی شهرداری در مقابل سیلابهای غیرمترقبه با محوریت خیابان ولیعصر و شریعتی تا چه میزان است؟.1397/12/26
14:25:23
5.0 / 5
5003
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane