توضیحات مترو در مورد اعزام قطار به قم

توضیحات مترو در مورد اعزام قطار به قم

بیمه خانه: مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو به حواشی اخبار اعزام قطار مترو به قم پاسخ داد.


مهدی شایسته اصل در گفت و گو با ایسنا، درباره چرایی اعزام یک رام قطار برای متروی قم اظهار داشت: برمبنای اساسنامه شرکت بهره برداری مترو این شرکت می تواند برای ارائه خدمات فنی و مهندسی به کمک شهرهای دیگر رود که می تواند جذب درآمد هم برای این شرکت داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه برای قم یک رام قطار سه واگنه درنظر گرفته شده است که به مدت ۳۰ روز برای تست گرم وسرد مترویشان به آنها قرض می دهیم، اظهار داشت: البته این قرض به شرط بستن قرارداد با استانداری قم و همین طور شهرداری قم است.
وی با اشاره به اینکه کارشناسان فنی متروی تهران در ایران بی نظیر هستند و رتبه یک را دارند و بنا بر این متروهای دیگر شهرها از کارشناسان ما برای انجام تست های گرم و سرد کمک می گیرند تا اصطلاحا قطار روی ریل بیفتد، اظهار داشت: ما این رام قطار سه واگنه را تنها به مدت ۳۰ روز به آنها قرض می دهیم و پس از آن خود شهرداری قم باید برای خرید تجهیزات قطارش اقدام نماید و به ما ارتباطی ندارد.
وی با اشاره به اینکه این اقدام برمبنای درخواست رییس جمهور و با دستور مساعد شهردار تهران انجام می گیرد، اظهار داشت: ما برمبنای اسناسنامه وقواعد حقوقی باید وارد مذاکره با استانداری و شهرداری قم شویم و هنوز پای میز مذاکره نیامده اند اما باید قرار دادی ببندیم و جزئیات دقیق لحظه فعالیت، مبالغی که باید به متروی تهران بدهند و نحوه حرکت و چگونگی انجام تست ها مشخص شود.
وی در پاسخ به این پرسش که چه تضمینی وجود دارد که این قطار به متروی تهران برگردد؟ اضافه کرد: ما تضامین لازم را باید از استانداری و شهرداری قم دریافت نماییم تا منافع مردم شهر تهران حفظ شود.
منبع:

1400/10/17
14:38:07
5.0 / 5
312
تگهای خبر: تجهیزات , تضمین , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane