تاکید چمران بر استفاده از ظرفیت دانشمندان در جهت توانمندسازی کشور و رفع نیازها

تاکید چمران بر استفاده از ظرفیت دانشمندان در جهت توانمندسازی کشور و رفع نیازها

به گزارش بیمه خانه رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: زمانی می توانیم انقلاب را استمرار ببخشیم و با قدرت در مقابل دشمنان بایستیم که جوانان توانمند شوند و در مبحث غنی سازی ۲۰ درصدی هم دانشمندان ما توانستند علیرغم بدعهدی های دشمن، با تلاش و اهتمام خود، نیازها را رفع کنند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مراسم‌ قدیر و تجلیل از خانواده های معزز شهداء، جانبازان و ایثارگران شاغل در شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هفته مقاومت برگزار شد، اظهار داشت: هرچه این گونه برنامه ها برگزار شود، باز هم در وصف و تجلیل از آن شهدا کم است و ادای دینی به این شهدا نمی گردد، چون که همه شهدای کشور، هرچه داشتند در راه خدا ایثار کردند و جان خویش را در مکتب اسلام و انقلاب فدا کردند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه جایگاه شهدا در بهشت برین است، افزود: شهدا نیازی به رفت و آمد و نامگذاری های ما ندارند و سودی هم برای آنها نخواهد داشت بلکه این ما هستیم که با بزرگداشت شهدا سود می بریم و استمرار می یابیم.
چمران در ادامه بیان نمود: بزرگداشت سردار سلیمانی، نفعی برای او نخواهد داشت بلکه برای ملت و کشور می تواند مفید واقع شود. زمانی می توانیم انقلاب را استمرار ببخشیم و با قدرت در مقابل دشمنان بایستیم که ملت مقاوم و جوانان توانمند شوند و روحیه شهادت طلبی در ملت ما زنده باشد و اگر ملت این روحیه را نداشته باشد نمی تواند زنده بماند.
وی ضمن اشاره به استمرار ۴۲ سالگی انقلاب اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی روز به روز مقاوم تر و محکم تر پیش می رود. دشمنان جمهوری اسلامی مخالف پیش روی ما هستند چون که پیشرفت ما، ایدئولوژی و مکتب آنها را از بین می برد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه دشمنان بعنوان داشتن انرژی هسته ای، دانشمندان کشور را به شهادت می رسانند، اضافه کرد: علت این است که نتوانیم به این تکنولوژی دست یابیم تا با این فشارها حرکت رو به جلوی ما را متوقف کنند.
به قول چمران، بحث دشمنان انرژی هسته ای نیست، چون که کشورهای دیگر هم انرژی هسته ای دارند. اسرائیل موشک و بمب های هسته ای خویش را آماده کرده و در هیچ معاهده بین المللی هم شرکت نکرده است و به کسی هم پاسخ نمی دهد و کسی نمی داند که اسرائیل چه میزان انرژی هسته ای دارد.
وی با طرح این پرسش که چرا دشمنان ایران در مقابل انرژی هسته ای صلح آمیز مخالفت می کنند؟ اظهار داشت: زمانی که برای مصارف طبی در راکتور دانشگاه تهران احتیاج به غنی سازی ۲۰ درصدی پیدا کردیم، با این که دشمنان قرارداد داشتند اما همان مقدار کم را هم ندادند، اما دانشمندان هسته ای توانستند نیازمان را رفع کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران بیان نمود: دشمنان می خواهند که از پیشرفت و جهش علمی، فرهنگی و انقلابی ما جلوگیری نمایند. رهبر معظم انقلاب به خوبی این مورد را دریافته و مقابل آنها ایستاده است.
وی ضمن اشاره به پرتاب موشک سیمرغ در چند روز گذشته تصریح کرد: موشک سیمرغ بدون هیچ حمایتی از نوع تکنولوژی و علمی از کشورهای دیگر ساخته شد. این که خودمان بتوانیم به تکنولوژی دست پیدا نماییم، ارزشمندتر از هرچیز دیگری است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهار داشت: دشمنان تلاش دارند که ملت را ناامید و از انقلاب زده کنند و با گرانی های تصنعی و مشکلات فراوان و همینطور بلوکه کردن منابع مالی ایران در حساب های خارجی، ملت را به زانو دربیاورند، اما ملت سختی ها را تحمل می کند و روی پای خویش می ایستد و به جلو حرکت می کند که راه پیروزی همین است. اگر قرار باشد که در این راه تسلیم شویم، همان چیزی می شود که ۸ سال دیدیم. وقت و انرژی ما را تلف کردند و کشور را به عقب راندند و درنهایت هم به چیزی دست نیافتیم.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، چمران با تاکید بر این که نباید فراموش کرد که همه دستاوردهای کشور به بهای خون پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای هسته ای، شهدای حرم و... است، اضافه کرد: ازاین رو هرچه برای شهدا کار شود، باز هم وظیفه خودمان را به درستی ادا نکرده ایم.
منبع:

1400/10/11
16:56:28
5.0 / 5
432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane