شهردار تهران:

پشتیبانی از برنامه های مردمی سالگرد حاج قاسم سلیمانی را وظیفه خود می دانیم

پشتیبانی از برنامه های مردمی سالگرد حاج قاسم سلیمانی را وظیفه خود می دانیم

به گزارش بیمه خانه شهردار تهران اظهار داشت: پشتیبانی از برنامه های مردمی سالگرد حاج قاسم سلیمانی را وظیفه خود می دانیم.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در نخستین جلسه ستاد بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: سوال این است که می توان حاج قاسم شد یا نه؟ طبیعتا باید در پاسخ این سوال گفت بله. سوال بعدی این است که آیا رسیدن به حاج قاسم دشوار است یا آسان؟ به نظرم هم دشوار است و هم آسان. به نظرمن حاج قاسم یک راه است. بهترین صفت حاج قاسم این بود که بنده خدا بود و کسی که بنده خدا شد تکلیفش روشن می شود. کسی که بنده خدا شد، نسبتش با خدا، دین خدا، مکتب اسلام، امام جامعه و مردم مشخص می شود و همه وجود او نور می شود. وقتی از ایثار صحبت می کنید پس خود ایثار می شود و وقتی حرف از غیرت می زنید، می شود خود غیرت.

وی ادامه داد: وقتی حاج قاسم بیان می کند که خدایا مرا پاکیزه بپذیر، به اعتقاد من آن موقعی است که دیگر منی وجود ندارد و فقط خدا را می بیند. امروز دور هم جمع شدیم تا یاد این اسطوره را بزرگ بداریم و امید داشته باشیم که او هم به ما نگاه کند.

زاکانی همین طور در حاشیه این مراسم‌ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ستاد بزرگداشت دومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی در بالاترین سطح در شهرداری تشکیل شده است. تمام سطوح شهرداری شامل مناطق و نواحی و مجموعه های مختلف شهرداری خصوصاً معاونت فرهنگی و اجتماعی پیگیر برگزاری یک بزرگداشت و حرکت جدی مردمی هستند. اساس کار، کار مردمی است. هر چند حق حاج قاسم ادا نخواهد شد اما تلاش می نماییم که ما هم گامهایی در این جهت برداریم.

وی اضافه کرد: قریب به ۲۰۰۰ برنامه در سطوح مختلف در نظر گرفته شده و عموما هم این برنامه ها مردمی هستند و ما نیز وظیفه خودرا پیگیری و پشتیبانی از این برنامه های مردمی و خودجوش می دانیم. امیدواریم پنجشنبه آینده که همزمان با فاطمیه اول تشییع پیکرهای پاک شهدا صورت می گیرد مثل همیشه شاهد خلق یک حماسه باشیم و ان شاءلله روح حاج قاسم مدد دهد و تهران عزیز بار دیگر به پا خیزد تا گوشه ای از دین بزرگی که حاج قاسم بر گردن ما دارد را ادا شود.

وی اشاره کرد: در نقاط مختلف در طول هفته برنامه ها انجام می شود هر چند اساس کار در ستاد مرکزی به مسئولیت فرزند بزرگوار حاج قاسم انجام می شود. عمده کار، مردمی است و شهرداری در قامت یک کمک کننده و پیروی از موج مردمی در میدان ظاهر خواهد شد. حاج قاسم بنده خوب خدا بود و بنا بر این خدا به او این همه عزت و عظمت داد و منشا خیر و بزرگی امت اسلام و خصوصاً ایران عزیز شد.

منبع:

1400/09/26
19:32:26
5.0 / 5
482
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane