اخبار پلیسی شهر؛

زن و شوهر مواد فروش دستگیر شدند

زن و شوهر مواد فروش دستگیر شدند

در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف تهران حوادثی رخ داد که مأموران نیروی انتظامی در آن نقش آفرینی کردند، در این بسته خبری اخبار پلیسی روز را بخوانید.


به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماسهای زیادی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می شود که خیلی از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می شود. از این پس در این بسته خبری به گوشه ای از مأموریت ها، حوادث و جرایم می پردازیم. کشف محموله ۳۵ میلیاردی قاچاق سرهنگ علی ولی پور گودرزی رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در جهت برخورد با عاملان قاچاق کالا و توزیع کالا خارج از شبکه، آگاه شدند یک دستگاه خودروی کامیونت درحال تخلیه مقادیری کالای خارجی به داخل انبار کالایی در خیابان ری هستند. تیمی از کارآگاهان این پلیس جهت بررسی مبحث به نشانی اعلامی اعزام و مشخص شد که خودروی کامیونت حامل تعدادی کالای خارجی قاچاق فاقد بارنامه و مجوزهای قانونی می باشد. وی ادامه داد: در تحقیقات بعدی مالک انبار کالا شناسایی شد و در ادامه بررسی ها مشخص شد که در انبار کالا هم تعداد فراوانی کالای قاچاق موجود است که به مرور زمان در این انبار دپوی شده است. در مجموع در این عملیات پلیسی، ۳۸ دستگاه یخچال ساید، ۲۴ دستگاه ماشین لباسشویی و ظرفشویی، ۳۴ دستگاه لوازم برقی آشپزخانه، ۳۲ دستگاه آسیاب برقی، یک دستگاه فر برقی قاچاق فاقد مدارک قانونی کشف شد. ارزش این محموله ۳۵ میلیاردریال اعلام شده است.
جزئیات کشف ۳۵ کیلو افیون از مخفیگاه زوج مواد فروش سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در تشریح جزئیات این خبر اعلام نمود: به دنبال اقدامات پلیسی مأموران پایگاه ششم پلیس مبارزه با مواد مخدر به دست آورند یک زوج جوان به خرده فروشی مواد مخدر می پردازند. به دنبال این مورد مأموران با رصد دقیق فعالیت مجرمانه متهمان، مخفیگاه و محل فعالیت آنان را در یک خانه مسکونی در یکی از محلات شرق تهران شناسایی و بدین ترتیب شمارش معکوس برای دستگیری متهمان شروع شد. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران اظهار داشت: بعد از هماهنگی های قضایی، روز گذشته تیمی از مأموران به مخفیگاه متهمان اعزام و موفق شدند این زوج مواد فروش را دستگیر و در بازدید از مخفیگاه آنان ۳۵ کیلو تریاک کشف کنند. متهمان بعد از دستگیری به مقر پلیس منتقل و بعد از انجام تحقیقات تکمیلی جهت سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی گشتند. دستگیری سارق جیب بر در بهشت زهرا سرهنگ محمد قاسم طرهانی جانشین رئیس پلیس پیشگیری تهران اظهار داشت: به دنبال افزایش سرقت مدارک و اشیا قیمتی شهروندان در بهشت زهرا مراتب در دستور کار عملیات کلانتری ۲۰۵ صحن مطهر قرار گرفت. بررسی های پلیسی نشان از این داشت، متهم از شلوغی و ازدحام جمعیت در هنگام دفن متوفی استفاده و اموال شهروندان را سرقت می کند.
وی ادامه داد: مأموران عملیات کلانتری طی بررسی های به عمل آمده و تحقیقات میدانی مرد جیب بر حدوداً ۶۰ ساله بهشت زهرا را شناسایی نمودند. تصویر متهم در اختیار تیم های مختلف قرار گرفت تا این که روز گذشته تیمی از مأموران متهم را در حالیکه قصد جیب بری داشت شناسایی و دستگیر کردند. سرهنگ طرهانی با اشاره به اینکه متهم دارای ۲ فقره سابقه سرقت و تحمل حبس در این خصوص دارد، در انتها تصریح کرد: پرونده متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی ارائه شد. جمع آوری ۷۵ معتاد متجاهر در ری

در آخرین خبر این بسته خبری، سرهنگ دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی شهرستان ری بیان داشت: در اجرای سلسله طرح های ارتقا امنیت اجتماعی با محوریت جمع آوری معتادین متجاهر، این طرح از ساعت ۲۲ روز گذشته لغایت ۷ بامداد به صورت سراسری و همزمان در محدوده استحفاظی فرماندهی انتظامی شهرستان ری اجرا شد. در این طرح تمامی کارکنان پلیس این شهرستان با هم همکاری داشتند و کلیه معابر، پارک ها و بوستان ها تحت کنترل پلیس در آمد. وی اعلام نمود: در اجرای این طرح ۷۵ معتاد متجاهر از سطح معابر و پارک ها جمع آوری و برای طی مراحل درمانی تحویل مراکز ترک اعتیاد شدند.


منبع:

1400/09/22
12:30:00
5.0 / 5
551
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane