عضو كمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران تاكید كرد

ضرورت عرضه گزارش تعداد توان یابان و توان خواستار شاغل در شهرداری تهران

ضرورت عرضه گزارش تعداد توان یابان و توان خواستار شاغل در شهرداری تهران

یک عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران بر ضرورت عرضه گزارش تعداد توان یابان و توان خواستار شاغل در شهرداری تهران تاکید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، نرجس سلیمانی در بیست و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن اشاره به روز معلولان اظهار داشت: این جامعه از دو جهت نیازمند توجه است. میانگین جمعیت توان خواستار و توان یابان در شهرهای مختلف جهان عددی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است اما در عمل علیرغم تلاشهای جسته و گریخته در ادوار مختلف خوشه شهر تهران هنوز از نظر رعایت حقوق شهروندی به سطح مناسبی از خدمات واجب الرعایه نرسیده است.
وی ادامه داد: برای مثال عدم رعایت استخدام از جامعه معلولان با عنایت به قانون جامع پشتیبانی از حقوق معلولان با اینکه از منظر بستر سازی قابل استناد است اما در سطح های مختلف قانون با حقیقت جامعه آماری تطبیق ندارد.
سلیمانی از شهردار تهران درخواست نمود تا گزارش تعداد توان یابان و توان خواستار شاغل در شهرداری و سازمان های تابعه با نوع رابطه استخدامی آنها را به شورای شهر ارسال نمایند.
وی ادامه داد: ظرفیت مصوبات شورا بعد از دریافت گزارش در اختیار بهبود نظام جذب و به کارگیری معلولان خواهد بود. در وجه دوم اصلاح و مناسب سازی شبکه پیاده رو برای کم بینایان و روشن دلان و تجهیز تقاطع ها، میادین و معابر و اسباب مناسب برای ناشنوایان و اصلاح مجموعه کلیه خدمات شهری در جهت پاسخگویی به نیاز این جامعه مورد تقاضا از شهردار محترم تهران است.
این عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران تصریح کرد: خوشه شهر تهران روزانه میزبان ۵۰ هزار نفر از جانبازان عزیز است که بهبود خدمات رسانی علاوه به خدمات رسانی به جامعه معلولان می تواند به جانبازان هم کمک شایانی باشد.
منبع:

1400/09/14
22:03:13
5.0 / 5
659
تگهای خبر: خدمات , سازمان , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane