معاون عمرانی استانداری تهران تاكید كرد

اتخاذ تصمیمات جدید برای روزهای شنبه و یکشنبه در صورت پایداری هوا

اتخاذ تصمیمات جدید برای روزهای شنبه و یکشنبه در صورت پایداری هوا

به گزارش بیمه خانه معاون عمرانی استانداری تهران از اتخاذ تصمیمات جدید در سطح بالاتر شرایط آلودگی هوا در صورت پایداری هوا تا روز شنبه (۶ آذرماه) اطلاع داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران به ریاست عابد ملکی - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران - شروع شد و در این نشست که با حضور سعید محمودی مدیر کل محیط زیست استان تهران، آرام معاون عمرانی استاندار تهران، منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران، افندی زاده قائم مقام شهرداری تهران و نمایندگانی از وزارت بهداشت و پلیس راهور و دستگاههای مربوطه در حوزه کاهش آلودگی هوا برگزار شد، گزارشی از آخرین وضعیت هوای تهران و آخرین شاخص ایستگاه ها عرضه شد.

ملکی در این نشست با تاکید بر این که جلسه امروز جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران است، اظهارکرد: برخی اظهار نظرها در این نشست در ارتباط با کارگروه آلودگی هواست که جلسات آن به صورت مستمر با حضور استاندار تهران برگزار می گردد اما این جلسه کمیته اضطرار آلودگی است که باید با عنایت به شرایط موجود مصوبات مطابق آن اعلام گردد.

وی اضافه کرد: مطابق دستورالعمل تدابیری برای یک طبقه بالاتر از شرایط موجود در نظر خواهیم گرفت، یعنی هم اکنون که شاخص ۱۱۰ است مصوبات برپایه یک طبقه بالاتر ابلاغ خواهد گردید.

معاون عمرانی استانداری تهران افزود: با عنایت به تعطیلی روزهای پنج شنبه و جمعه (۴ و ۵ آذرماه) قطعا تصمیمات را راحتتر می توانیم اتخاذ نماییم اما اگر شرایط بر همین منوال پایدار باشد برای شنبه و یکشنبه (۶ و ۷ آذرماه) باید طبقه بالاتری از وضعیت را اعلام نماییم. بدون شک در جلسه آینده ابتدا مصوبات جلسه قبل را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا میزان اجرایی شدن تصمیمات مشخص شود.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، غلامحسین آرام - معاون عمرانی فرمانداری تهران - هم در بخش دیگری از این جلسه اظهار داشت: در ۲۵۸ روز گذشته نسبت به سال قبل شرایط بحرانی تری نداریم بشکلی که در این ۲۵۸ روز گذشته دو روز هوای پاک داشته ایم. در سال ۱۳۹۹ تعداد روزهای با هوای پاک ۱۵ روز بود. ۵۳ روز ناسالم در سال ۱۴۰۰ تابحال داشته ایم که این رقم برای سال قبل ۶۰ روز بود. بنابراین شرایط نسبت به سال قبل خیلی حاد نیست.

وی اضافه کرد: در دیماه و فصل سرما شرایط مشابه را شاهد می باشیم و در قانون برای این شرایط تعاریفی وجود دارد تا مطابق آن تصمیماتی اتخاذ شود. بدون شک در این راستا باید کنترل ترافیک در مواقع خاص از روزهای قبل مد نظر قرار گیرد. هنگامی که شاخص بالا می رود باید محدودیت های ترافیکی اعمال شود.

آرام تاکید کرد: نباید شرایط موجود را به گردن بازگشایی مدارس بیندازیم این در حالیست که بازگشایی مدارس هنوز به صورت صددرصدی انجام نشده است. باید فکری به حال موتورسیکلت های تهران کرد همینطور خودرو های سنگین گازسوز باید مورد توجه قرار گیرند چون که تنها در حوزه انتقال نخاله در تهران حدود ۵۰ هزار مترمکعب روزانه با ۷۰۰۰ کامیون مستهلک جابه جا می شود. بنابراین در مواقع خاص میتوان از دو روز پیشتر تردد این خودرو ها را ممنوع کنیم؛ کاری که در سالهای گذشته انجام می شده است. این کنترل ها در سالهای گذشته با همکاری راهور انجام می شد و باید بار دیگر برای شرایط موجود هم این وضعیت را در نظر بگیریم.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، منصور درجاتی - مدیرکل مدیریت بحران استان تهران - هم در بخشی از این جلسه با تاکید بر این که با پیشنهاد محیط زیست و نماینده وزارت بهداشت ضریب ایمنی در شرایط آلودگی هوا در جلسه قبلی بالاتر در نظر گرفته شد، اظهار داشت: برپایه ضریب ایمنی که یک طبقه بالاتر در نظر گرفته شد مصوبات به شهرداری ها ابلاغ و اقدامات لازم انجام شد. بدون شک همیشه پیشبینی ها دقیق نیست. امروز هم برپایه پیشبینی ها سطح شرایط در نظر گرفته می شود و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

منبع:

1400/09/03
14:23:54
5.0 / 5
442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane