شهردار تهران تاكید كرد

ضرورت تحقق مردم سالاری در شهر تهران

ضرورت تحقق مردم سالاری در شهر تهران

شهردار تهران بر لزوم تحقق شعار مردم سالاری در تهران تاکید نمود.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی بامداد امروز در نشست هم اندیشی با نخبگان منطقه ۱۴ که در قالب قرار خدمت انجام شد با اشاره به سالروز ۱۳ آبان اظهار داشت: مبارزه با استکبار یک ارزش است.

وی با اشاره به اینکه منطقه ۱۴ دارالمومنین است و من در یک مقطعی در این منطقه تحصیل می کردم و با ظرفیت های این منطقه آشنا هستم، اظهارکرد: پس ظرفیت های بالای این منطقه امکان زیادی را فراهم نموده و امید است گام بلندی را در جهت نوکری مردم برداریم.

زاکانی با اشاره به اینکه آنچه که امروز جامعه به آن نیاز دارد، حرکت در راه تحقق آرمان ها و شعارهای انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: اگر شعار استقلال، آزادی و معنویت دادیم باید بتوانیم در مقام عمل آنرا پیاده نماییم و همان طورکه انقلاب اسلامی درعرصه جهانی مورد اقبال قرار گرفت بتوانیم این الگوی الهام بخش را تداوم دهیم.

وی اضافه کرد: از این جهت در گام دوم انقلاب وظیفه جامعه سازی داریم و این امکان میسر نیست الا با همکاری مردم و نخبگان بدین سبب باید از ظرفیت های مردم برای تغییر و تحول بهره بگیریم.

زاکانی با اشاره به اینکه دو ماه و دو روز است که بعنوان شهردار تهران به مردم خدمت می کنم، اظهارکرد: در این راه به دنبال آن هستیم که تعریف شفافی را از شرایط مطلوبی که انتظار داریم، ترسیم نماییم و برنامه دقیق و شفافی داشته باشیم تا بتوانیم مبتنی بر اهداف دقیق و شفافی که ترسیم کردیم، پیش رویم.

وی با اشاره به لزوم هم افزایی حاکمیت برای قبول مسئولیت تغییر در شهر تهران اظهار داشت: باید هم افزایی میان مسئولان کشور رخ دهد چونکه حل انباشت مشکلات درشهر تهران تنها به دست شهرداری حل نمی گردد. و همه باید پای کار بیاییم تا این مشکلات حل شود. چونکه شهر تهران به تعبیر مقام معظم رهبری یک کشور است و وقتی تهران بیش از ۹ میلیون جمعیت ثابت و قریب ۴ میلیون تردد روزانه دارد، عملا این شهر بیش از ۱۴ میلیون جمعیتی نیازمند تحول و تغییر است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه اگر همه مسئولان برای تحقق اهداف شفاف پای کار بیایند اما مردم مجاب نشوند، کاری پیش نمی رود، اظهارکرد: مردم باید در راه تغییر مجاب شوند و از همه ابزارهای هوشمند سازی باید استفاده نمائیم تا هم مردم مجاب شوند و هم شهر هوشمند داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه با چنین مقصودی شهرداری بنا دارد همه مسئولیت های در رابطه با شهرداری را قبول کندد و خودش را از یک نهاد فقط خدماتی به نهاد خدمتگزار اجتماعی برساند، اظهار داشت: اگر به سمت حکمرانی شهری برویم شهرداری به نهاد خدمتگزار اجتماعی می رسد.

شهردار تهران با اشاره به اینکه جنبه های نرم افزاری شهر مورد غفلت قرار گرفته است، اظهارکرد: در طول این مدت به کالبد شهر توجه شده است در صورتیکه باید روح شهر را نیز مد نظر قرار دهیم و زمینه را برای تحقق مردم سالاری در شهر فراهم نماییم.

زاکانی با اشاره به اینکه برای تحقق مردم سالاری در شهر بهره مندی از ظرفیت اندیشه ها، نخبگان و فعالان علمی دردستور کار قرار دارد، اظهار داشت: باید به سمتی برویم که قسمتی از اداره محلات ما توسط نخبگان و افراد موثر فرهنگی اداره شود و شهرداری نیز برای تصمیم سازی و ایده پردازی به این نخبگان کمک می نماید.

وی با اشاره به اینکه توجه به جامعه بر محور مدرسه مسجد و خانواده مد نظراست، تاکیدکرد: باید هدفگذاری هایی را بر طبق این محورها داشته باشیم تا جریانات جهادی بتوانند آنها را دنبال کنند تا برای همه زمان ها شهر فعال و پویا باشد.

زاکانی در آخر با اشاره به اینکه برای آن بتوانیم رسالت های مختلفی داشته باشیم باید درمدار مردم حرکت نماییم و به آنها میدان دهیم تا اهدافمان در شهر محقق شود، اظهار داشت: بامداد امروز از پروژه های مختلف منطقه ۱۴ بازدید کردم و امیدوار هستم طی روزهای آینده نقاط این پروژه های مانده بازگشایی شود.
1400/08/13
20:32:16
5.0 / 5
825
تگهای خبر: خدمات , شهرداری , مسئولیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane