رئیس كمیته گردشگری شورای شهر تهران عنوان كرد

جذب توریست همچنان نقطه ضعف دریاچه چیتگر

جذب توریست همچنان نقطه ضعف دریاچه چیتگر

به گزارش بیمه خانه رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران ضمن تاکید بر ضرورت توجه به مسائل روحی و روانی شهروندان در توسعه تهران اظهار داشت: این همه ساخت و ساز صورت گرفته اما چند جا مانند دریاچه چیتگر و پل طبیعت ساخته شده تا مردم با حضور در آنها احساس آرامش کنند و از زندگی در تهران لذت ببرند؟ هیچ کاری برای سلامت روان مردم نکردیم و آنوقت می گوییم که امروز مردم پرخاشگر شده اند. ما باید جسارت ایجاد چنین فضاهایی را داشته باشیم.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سیداحمد علوی در حاشیه بازدید از دریاچه شهدای خلیج فارس بعنوان قطب گردشگری غرب تهران بر ضرورت جذب بیشتر توریست و حضور اقشار مختلف جامعه در این مجموعه تفریحی – گردشگری تاکید کرد.
وی ضمن تاکید بر ضرورت طراحی اماکنی مانند دریاچه چیتگر اظهار داشت: سالهاست در توسعه تهران توجهی به مسائل روحی و روانی شهروندان نشده است، این همه ساخت و ساز صورت گرفته اما چند جا مانند دریاچه چیتگر و پل طبیعت ساخته شده تا مردم با حضور در آنها احساس آرامش کنند و از زندگی در تهران لذت ببرند؟
وی افزود: هیچ کاری برای سلامت روان مردم نکردیم و آنوقت می گوییم که امروز مردم پرخاشگر شده اند. ما باید جسارت ایجاد چنین فضاهایی را داشته باشیم.
عضو شورای شهر تهران در ادامه به انتقاد از نحوه معرفی اماکن تفریحی و گردشگری پایتخت به شهروندان پرداخت و تاکید کرد: ضعف دیگرما ناتوایی در شناساندن اماکن گردشگری پایتخت به شهروندان است. چرا یک پدر به جهت اینکه خانواده خویش را به تفریح ببرد حتما باید از تهران خارج شود؟ چرا شهروندان برای تفریح و اوقات فراغت خود باید ساعت ها فکر کنند که کجا بروند و دست آخر هم خارج شهر را انتخاب کنند؟
وی افزود: برای معرفی هرچه بهتر دریاچه شهدای خلیج فارس چه کردیم؟ آیا توانسته ایم پای تمام اقشار ( پولدار و فقیر، مذهبی و غیرمذهبی) را به دریاچه باز کنیم؟ این ضعف ماست در اطلاع رسانی و باید به شکل ها و روش های مختلف آنرا بر طرف نماییم.
علوی یکی از روش های جذب توریست در دریاچه شهدای خلیج فارس را برگزاری رویدادهای مهم و ملی عنوان نمود و اظهار داشت: تا امروز چند مورد از این رویدادها را برگزار کرده ایم؟
وی در ادامه ضمن اشاره به بازدیدی که چند ماه قبل از مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس داشت اضافه کرد: خوشبختانه امروز شاهد می باشیم که خیلی از مشکلات رفع شده که جای خسته نباشید و خدا قوت به همکارانمان در شرکت عمرانی کارکنان شهرداری دارد.
رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران هنر اصلی را بهره برداری حداکثری از ظرفیت های موجود دانست و اضافه کرد: دریاچه شهدای خلیج فارس بعنوان قطب گردشگری غرب تهران باید بیشتر از اینها میزبان شهروندان باشد.
وی در ادامه به امنیت برقرار شده در مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس اشاره نمود و ضمن تقدیر از یگان حفاظت دریاچه اظهار داشت: شهروندان ما هرجا احساس امنیت داشته باشند، حضور پررنگ تری خواهند داشت و امنیت برقرار شده در دریاچه شهدای خلیج فارس سبب شده تا این دریاچه میزبان خوبی برای گردشگران باشد.
علوی به برنامه های کمیته گردشگری جهت بازسازی روحیه شهروندان پس از پاندمی کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: دریاچه شهدای خلیج فارس در برنامه های ما نقش مهمی دارد و ما حساب ویژه ای برای بازسازی صدمه های روحی و روانی که کرونا به مردم وارد کرده، روی این دریاچه باز کرده ایم.
در این بازدید رضوی کیا، مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران ضمن تشکر از شورای شهر تهران در مورد اختصاص ردیف بودجه برای نگهداری دریاچه با ذکر چالش های پیش روی مدیریت مجموعه، همراهی بیشتر از پیش شورای شهر و مدیریت شهری را خواهان شد و اظهار داشت: با عنایت به ابلاغ طرح کنترل و توسعه دریاچه شهدای خلیج فارس تبیین راهکار های سرمایه گذاری و درآمد زایی در دستور کار قرار گرفته است.
مدیر عامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران تصریح کرد همینطور با عنایت به فراسازمانی بودن بخشی از مشکلات نیازمند همراهی شورای شهر در بر طرف کردن چالش های موجود تا حصول نتیجه مطلوب و تأمین منافع شهر و شهروندان هستیم.
منبع:

1400/08/08
09:38:38
5.0 / 5
755
تگهای خبر: سازمان , شركت , شهرداری , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane