استاندار تهران:

۷۵ درصد تهرانی ها دز اول واکسن کرونا را دریافت نمودند

۷۵ درصد تهرانی ها دز اول واکسن کرونا را دریافت نمودند

بیمه خانه: استاندار تهران از تزریق دُز اول واکسن کرونا برای ۷۵ درصد شهروندان تهرانی اطلاع داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محسن منصوری در انتها جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز ستاد مقابله با کرونا با حضور دستگاههای مربوطه برگزار شد و هدف از برگزاری این جلسه این بود که اولا به مردم اعلام نماییم که مبحث مقابله و مدیریت کروناویروس در صدر موضوعات مورد بررسی استانداری قرار دارد و دوم این که همه دستگاه ها با نهایت جدیت همه ظرفیت خویش را برای مقابله با این بیماری به کار بگیرند.
استاندار تهران اضافه کرد: گزارش دستگاههای مختلف نشان داده است حدود ۷۵ درصد از شهروندان استان تهران دُز اول واکسن را تزریق کرده اند و قله واکسیناسیون در این استان ۸۵ درصد تعیین شده که امیدواریم با همکاری اصحاب رسانه و رسانه ملی با دعوت مردم و ترجیح آنها برای تزریق واکسن به این قله دست پیدا نماییم تا درصد ایمنی در سطح استان افزایش پیدا کند.
وی در مورد راهپیمایی ۱۳ آبان هم اظهار داشت: به همان میزان که حوزه سلامت اهمیتش روشن است بطور قطع تقویت سلامت روحی و حوزه ایمان هم باید مورد توجه قرار گیرد. البته خط قرمز ما سلامت خواهد بود.
وی افزود: پاسداشت روز ۱۳ آبان طی مراسمی با رعایت پروتکلهای بهداشتی صورت خواهد گرفت اما راهپیمایی در این روز ممنوع می باشد و اگر قرار بر راهپیمایی است به صورت خودرویی صورت خواهد گرفت. بطور قطع اجتماعات در این روز باید به صورت طراحی شده و برنامه ریزی شده در فضای باز و با رعایت دستورالعمل ها و پروتکلهای بهداشتی باشد. از طرفی مقرر شد کمیته ای متشکل از معاونین سه دانشگاه علوم پزشکی و سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل گردد تا برنامه ریزی ها برای این مراسم‌ ه صورت دقیق صورت گیرد.
منصوری درباره بازگشایی مدارس هم اظهار داشت: تصمیم ملی برای بازگشایی مدارس حرکت به سمت آموزش حضوری و بازگشایی مدارس است؛ اما شرط تحقق این مورد رسیدن به سطح قابل قبولی از واکسیناسیون است. به صورت متوسط ۷۰ درصد از دانش آموزان دُز اول واکسن را دریافت کرده اند و تاکید بر تزریق دُز دوم در اسرع وقت هم در بین همه مسؤلان وجود دارد.
وی افزود: سامانه و دفترچه سلامتی هم مقرر شده که برای مدارس جهت تعیین ملزومات و ظرفیت های آنها تهیه شود که این مورد هم توسط دستگاههای مربوطه به آموزش و پرورش ابلاغ خواهد گردید.
استاندار تهران تاکید کرد: بر مبنای گزارشاتی که در جلسه عرضه شد مهم ترین نگرانی ما کاهش متوسط رعایت دستورالعمل های بهداشتی است که به حدود ۴۶ درصد رسیده است. این مورد نگران کننده است. نباید تصور نماییم با کاهش آمارها مبحث مبتلا شدن و خطر این بیماری رفع شده است. بطور قطع عادی انگاری سم مهلکی برای کشور است. باید نسبت به این بیماری حساس باشیم و ضوابطی که از قبل مصوب شده را در دستور کار قرار دهیم. بطور قطع اجرای این ضوابط هم به صورت جدی توسط دستگاههای مختلف باید دنبال شود.
استاندار تهران ضمن اشاره به این که آمار مبتلا شدن در دو شهرستان استان تهران سیر صعودی داشته است، اضافه کرد: هنگامی که آمارهای کروناویروس سیل نزولی پیدا می کند حتی تعداد کمی افزایش در مبتلا شدن و مرگ ومیر باعث تغییر در وضعیت می شود. البته این مورد به فرمانداران این دو شهرستان به صورت تأکیدی اعلام شده و تذکرات لازم هم داده شده است.
وی در پاسخ به سوالی در مورد طرح هوشمندسازی قرنطینه اظهار داشت: این طرح در ستاد ملی کرونا مطرح شده اما مقرر شد طرح تکمیل و در جلسه بعدی ستاد ملی عرضه شود. بخشی از این هوشمندسازی ها شامل اصنافی است که با سلامت مردم در ارتباط هستند. البته در گام اول نمی توان این طرح به صورت فراگیر اجرایی شود؛ اما اصنافی که در تردد و رابطه بیشتر با مردم هستند با هدف هوشمندسازی، محدودیت ها برای آنها اعمال می شود.
منصوری در مورد محدودیت منع تردد شبانه هم اظهار داشت: در این خصوص تصمیم جدیدی اتخاذ نشده و کماکان تصمیمات قبلی اجرایی می شود. تابحال بیشتر از ۴۰۰۰ نفر دُز سوم واکسن برایشان تزریق شده و این مورد ادامه دارد.
منبع:

1400/07/26
23:30:42
5.0 / 5
965
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane