سردار حمیدی با بیمه خانه مطرح كرد؛

شرط صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان

شرط صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، در ارتباط با شرط صدور گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان و دیگر مسائل رانندگی با وسایل نقلیه، توضیحاتی عرضه داد.


سردار محمد حسین حمیدی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی در خصوص این که چرا نیروی انتظامی برای بانوان گواهینامه موتورسیکلت صادر نمی کند، اظهار نمود: برای ما زن و مرد فرقی نمی کند، ما مطابق قانون رفتار می نماییم و سلیقه شخصی را در کار دخیل نمی کنیموی اضافه کرد: برخی سلیقه شان است، سلیقه خیلی ها این است که گواهینامه ندهند در سوی دیگر سلیقه خیلی ها هم این گونه است که می گویند گواهینامه بدهید. ما می گوئیم هر چیز که قانون تکلیف کرد اجرا می نماییم. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اظهار داشت: هم اکنون قانون این اجازه را به ما نداده است که بتوانیم برای بانوان گواهینامه صادر نماییم. هر وقت لزوم ایجاب کرد که برای بانوان گواهینامه صادر شود و این مورد از جانب جامعه نخبگانی ما به مجلس رفت و در چارچوب قانون مورد تصویب قرار گرفت و این قانون از جانب دستگاههای ذی ربط مورد تأیید قرار گرفت ما مبادرت به صدور گواهینامه خواهیم کرد. سردار حمیدی افزود: پلیس به صورت شفاف اعلام نموده و موضوعات در رابطه با آنرا هم هیچ گونه کتمانی هم نکرده است. ما می گوئیم هر چه قانون می گوید. یک گروهی می گویند گواهینامه به بچه ها هم بدهید. چه ۱۸ سال، حتی ۱۵ سال هم می شود گواهینامه داد. می گویند بچه من خیلی می فهمد و ما هم می گوئیم برو قانون آنرا درست کن. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اظهار داشت: خیلی ها هم هستند امکان دارد سن شأن خیلی بالاتر باشد و ما تشخیص می دهیم این فرد نمی تواند گواهینامه بگیرد ولی قانون هست و باید به آن گواهینامه داد و به آن می گوئیم برو دوره ات را بگذران و گواهینامه بدهیم.
وی اضافه کرد: پس ما سلیقه ای نمی توانیم رفتار نماییم. برای پلیس اعمال محدودیت شبانه، اعمال طرح ترافیک، تصادفات، اعمال قانون و هر چیزی که مستند به قانون است یک اصل محسوب شده و یک نقشه راه است.رانندگی با موتورسیکلت های برقی هم گواهینامه می خواهدسردار حمیدی در پاسخ به این سؤال که مبحث حذف گواهینامه برای دارندگان موتورهای تمام برقی به کجا رسیده است اظهار داشت: هم اکنون همه کسانی که وسیله نقلیه شان از حالت دوچرخه در می آید و تبدیل می شود به یک قدرت محرکه چه برقی و چه بنزینی باید برای راندن آن وسیله نقلیه گواهینامه بگیرد و این مورد ربطی هم به حجم موتور وسیله نقلیه آنها ندارد. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: بنابراین اگر ما بخواهیم در این عرصه اظهارنظر نماییم راهور ناجا مجموعه فنی و مهندسی دارد و این مجموعه فنی در مورد این قضیه بررسی های لازم را انجام می دهد و مبنا را به صورت فراگیر اعلام خواهد نمود. وی ادامه داد: این که بگوییم قانون برای من که یک شهروند در شهر تهرانم باید با سایر افراد ساکن در یک شهر دیگر متفاوت باشد منطقی نیست. ما موضوعات را منعکس می نماییم به دوستان و آنجا هم کل کشور را جمع بندی می کنند و بعد از بررسی های لازم مبحث را اعلام می کنند.


منبع:

1400/07/26
08:54:20
5.0 / 5
1009
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane