سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران:

شهرداری تهران داوطلبانه متولی واکسیناسیون افراد کم برخوردار شد

شهرداری تهران داوطلبانه متولی واکسیناسیون افراد کم برخوردار شد

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اظهار داشت: شهرداری تهران به صورت داوطلبانه متولی واکسیناسیون افراد کم برخوردار و اقشار صدمه پذیر شهر تهران شد تا مانع از گسترش ویروس کرونا در میان این قشر از جامعه شود.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علی نصیری در مراسم‌ روع به کار مرحله دوم پویش جهادی واکسیناسیون ستاد مدیریت بحران با عنوان «تهران باردیگر جان می گیرد» اظهار داشت: حسب دستور شهردار تهران ستاد مدیریت بحران کرونا در شهرداری تهران تشکیل شده است و تقسیم کار خوبی میان سازمان ها و نهادهای مرتبط صورت گرفت و تمام ارکان و اجزای ذی ربط در شهرداری تهران با همکاری همدیگر این حرکت و پویش را آغاز کردند.

نصیری اضافه کرد: این کاری نیست که بتوان با بضاعت یک سازمان یا یک شرکت انجام داد بلکه نمونه ای از یک حرکت جمعی و مشترک است و اگر این حکم و ابلاغیه از جانب شهردار تهران نبود شاید این کار با این سرعت و دقت انجام نمی شد و این همکاری و همفکری قابل تقدیر است.

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: نگاههای حاکم بر این برنامه توسط فرماندهی واحد و محله محوری بود. تمرکز روی عرضه خدمات و حمایت های اجتماعی و اولویت بخشی به اقدامات ایجابی و تشویقی به جای مسائل سلبی بود.

وی اضافه کرد: در مرحله قبل در حضور شهردار تهران با کمکی که از جانب تمام ارکان شهرداری انجام شد ۲۶ مرکز واکسیناسیون در سطح شهر تهران راه اندازی شد. بعد از آن افتتاحیه دو مرکز دیگر را هم شاهد بودیم و تعداد این مراکز به ۲۸ مرکز افزایش پیدا کرد.

نصیری درمورد مراکز واکسیناسیون سیار اظهار داشت: از این ۲۸ مرکز ۱۰ مرکز خودرو های ون سیار بودند که چهار مرکز هم مراکز خودرویی بوده که سازمان حمل و نقل ترافیک آنها را واگذار کرده و ۱۴ مرکز دیگر مراکز ثابت بودند.

سرپرست سازمان مدیریت بحران و پیشگیری شهر تهران خاطرنشان کرد: با عنایت به این که همزمان دستگاه ها و ادارات، کار جهادی کردند و بیشتر از نیاز مردم خدمات رسانی انجام شد. به جهت اینکه از هدر رفت منابع جلوگیری شود شش مرکز از آن ۲۸ مرکز تعطیل شدند و الان ۲۲ مرکز از آن تعداد اولیه فعال می باشند.

نصیری درباره آمار دُز های تزریق شده اظهار داشت: تا امروز (۲۲ مهرماه ماه) ۷۳ هزار دز واکسن در این مراکز تزریق شده است که از عددی که هدف گذاری ما بود، کمتر است اما ظرفیتی متناسب با آن عددی که مطرح شده بود، بوجود آمد و نکته حائز اهمیت مراکز سیار و ون ها است که وظیفه خدمت رسانی به اقشار کم برخوردار را دارند.

وی افزود: با کمک ویژه ای که معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و سازمان رفاه و خدمات و مشارکتهای اجتماعی داشتند ما ۱۲ هزار نفر را جامعه هدف خود قرار دادیم و الان وارد فاز دوم و تزریق دز دوم می شویم و این جزو افتخارات است کسانی که در جامعه متولی خاصی نداشتند، شهرداری تهران به میدان ورود و نقش متولی آنان را ایفا کرد.

به گزارش سایت شهر سرپرست مدیریت بحران شهرداری تهران درباره تزریق واکسن به افراد حاشیه نشین اظهار داشت: حاشیه نشینان، ساکنان مراکز پرتو، ساکنان مجموعه بهاران، مددجویان گرمخانه ها و سامان سراها و کمپ های اقامتی به تفکیک برنامه ریزی شده اند و با استفاده از ظرفیت داوطلبی، گروههای دوام، گروههای بسیج و دیگر گروههای داوطلب واکسینه شدند.
1400/07/23
09:47:42
5.0 / 5
995
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane