فرمانده مرزبانی اردبیل:

پروژه انسداد مرزی ایران و آذربایجان 35 درصد پیشرفت دارد

پروژه انسداد مرزی ایران و آذربایجان 35 درصد پیشرفت دارد

به گزارش بیمه خانه فرمانده مرزبانی استان اردبیل اظهار داشت: هم اکنون پروژه انسداد مرزی در 369 کیلومتر از مرز ایران با جمهوری آذربایجان با پیشرفت 35 درصد و تجهیزات مدرن و هوشمند درحال اجراست.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار سید شاهین اسمعیلی ظهر شنبه در گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار نمود: بیش از ۹۰ برنامه با شعار پلیس هوشمند و امنیت پایدار توسط مرزبانی استان اردبیل در هفته نیروی انتظامی برگزار می شود که امیدواریم همه این برنامه ها در امتداد ارتقای امنیت و همین طور احساس امنیت در استان اردبیل باشد.
وی اشاره کرد: همکاران ما با تلاش مضاعف اهتمام خواهند کرد تا در طول این هفته تلاش مرزبانان و مجاهدان سلحشور این عرصه را به تصویر کشیده و قسمتی از صلابت آنها را به نمایش بگذارند.
فرمانده مرزبانی استان اردبیل حضور مرزبانان را در نوار مرزی کشورمان به طول هشت هزار و ۷۷۵ کیلومتر با ۱۵ کشور همسایه تصریح کرد و اظهار داشت: مرزبانان با مجهز شدن به تجهیزات، امکانات و ابزارهای نوین در کنار نیروی انسانی متعهد، ولایتمدار و مخلص می کوشند تا امنیت پایدار را در مرزها برقرار کرده و از هرگونه تنش جلوگیری نمایند.
اسمعیلی اضافه کرد: نیروی انتظامی با تقدیم ۱۳ هزار شهید و ۲۱ هزار جانباز در دفاع از مرزهای کشورمان همیشه پیشقدم بوده و همچنان در تامین امنیت، کنترل مرزها، مبارزه با مواد مخدر و همین طور جلوگیری از تجاوزهای مرزی روزانه شهید و جانباز تقدیم نظام اسلامی می کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: استان اردبیل با داشتن ۳۶۹ کیلومتر نوار مرزی با جمهوری آذربایجان در ردیف استانهای امن کشور است و اهتمام و تلاشمان بر این است تا از حدود و ثغور مرزی دفاع کرده و تعهداتمان را در استیفای حقوق جمهوری اسلامی ایران به شایستگی عمل نماییم.
اسمعیلی افزود: همکاران ما با مجهز شدن به تجهیزات و امکانات مدرن و هوشمند می کوشند تا امنیت پایدار را برقرار کنند که در قالب ۱۰۰ واحد مرزی بخش عظیمی از این تجهیزات و امکانات هوشمند نیز برای کنترل نوار مرزی به کارگیری شده است.
وی از مجهز شدن مرزهای استان اردبیل به تجهیزات هوشمند برای کنترل مرزها بصورت مانیتورینگ به مرکز استان و کشور آگاهی داد و بیان کرد: هم اکنون همه ۱۰۰ واحد مرزی استان به این تجهیزات مانیتورینگ مجهز هستند و کنترل های هوشمند بوسیله مرزبانی کشور و استان انجام می شود.
اسمعیلی به همراهی خوب مرزنشینان با مرزداران غیور اشاره نمود و افزود: ما در شهرستان پارس آباد، گرمی، بیله سوار، اصلاندوز و نمین نشست هایی را با مرزنشینان در طول هفته نیروی انتظامی خواهیم داشت تا از نزدیک درد دل، خواسته ها و مطالبات آنها را بشنویم.
وی در ادامه سخنان خود اظهار نمود: با هدف نشان دادن همبستگی با جمعیت مرزنشینان مسابقات بومی، محلی در آبادی های مرزی برگزار شده و اعزام تیم های پزشکی را برای ویزیت و توزیع رایگان داروها در این هفته انجام خواهیم داد.
اسمعیلی تکریم از خانواده های شهدا و جانبازان نیروی انتظامی و همین طور پخش دو فیلم رفیق و عطش را از تولیدات سینمایی استان اردبیل بوسیله رسانه ملی تصریح کرد و اشاره کرد: با تلاش همکاران مرزبانی و به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان بسته معیشتی تهیه و در اختیار خانواده های نیازمند و روستایی صفر مرزی قرار خواهد گرفت.
وی به پروژه انسداد مرزی نیز اشاره نمود و اظهار داشت: این پروژه با پیشرفت ۳۵ درصد در حال انجام می باشد که با ایجاد زیرساخت های فیبر نوری و انسداد مرزی به شکل سیم خاردار دو ردیفه تجهیزات خریداری و درحال نصب است.
اسمعیلی ضرورت تکمیل این پروژه را با همکاری مسئولان کشوری و استانی تصریح کرد و اضافه کرد: در مسافرت اخیر فرمانده ناجا تفاهمنامه ای بین مسئولان استانی با نیروی انتظامی به امضا رسید تا از تجهیزات هوشمند و امکانات مناسب مرزی استفاده گردد.
فرمانده مرزبانی استان اردبیل به برخورداری تمامی پاسگاه ها و برجک های مرزی به نعمت روشنایی اشاره نمود و افزود: همه ۱۰۰ واحد مرزی شامل هنگ، گروهان، پاسگاه و برجک به سیستم روشنایی و برق پایدار متصل هستند و تلاشمان بر این است تا بهره مندی این واحدهای مرزی را به گاز شهری افزایش داده و در هفته نیروی انتظامی برخی از پروژه های گازرسانی و برق رسانی به پاسگاه ها و برجک های مرزی را شاهد خواهیم بود.


منبع:

1400/07/17
20:03:14
5.0 / 5
923
تگهای خبر: انتظامی , پلیس , تجهیزات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane