رییس كمیسیون حمل و نقل و ترافیك شورای شهر تهران:

پیش نیاز اجرای منطقی پروژه پیاده راه ها، مشارکت ساکنان محدوده و اصناف است

پیش نیاز اجرای منطقی پروژه پیاده راه ها، مشارکت ساکنان محدوده و اصناف است

به گزارش بیمه خانه رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: علاوه بر این که اجرای پروژه پیاده راه ها نیاز به زمان بندی، نظارت و پایش دارد باید به مشارکت ساکنان محدوده، اصناف و بازاریان توجه ویژه شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، نشست بررسی پروژه پیاده راه و قدمگاه صالحیه با حضور سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران و حجت الاسلام محمد آقا میری عضو شورای شهر تهران، مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک و سردار حمیدی رییس پلیس راهور تهران بزرگ به میزبانی منطقه یک اجرا شد.
در این جلسه بررسی طرح اجرای پیاده راه در خیابان شهرداری، تعریض پیاده روهای این محور، رفع معارض ها، ساماندهی پارک حاشیه ای و ایجاد قدمگاه صالحیه مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.
سید جعفر تشکری هاشمی در این جلسه اظهار داشت: خوشبختانه یکی از طرحهای ترافیکی که مقرر است در این محور محقق شود، ترجیح تردد پیادگان در مقابل خودرو محوری است.
وی افزود: همانطور که می دانید شهرهای ما عمدتاً خودرو محور هستند اما امروز جای خوشی است که همه نگاهشان تغییر یافته و انسان محوری را بر خودرو محوری ترجیح می دهند و اجرای پیاده راه در محور خیابان شهرداری منطقه یک نمونه بارز این مساله است.
تشکری اضافه کرد: اما اجرای این طرح نباید با شتابزدگی همراه باشد و باید همه جوانب سنجیده شود، سناریوهای مختلف در نظر گرفته و اقدامات لازم و ضروری پیش نیاز مد نظر قرار گیرد.
تشکری در ادامه گفت: البته توجه داشته باشید که مسئله ما حل معضل تردد پیادگان و سهولت آمد و شد در این محدوده می باشد. تامین ایمنی پیادگان خصوصا سالمندان، توان یابان، روشندلان و کودکان از اولویت های این مسیر باید باشد.
وی افزود: شما مشاهده می کنید در این محور جاذبه های گردشگری نظیر بقعه متبرکه امامزاده صالح (ع)، بازار سنتی تجریش، و مراکز خرید گوناگون وجود دارد و روزانه دهها هزار نفر به این محدوده مراجعه می کنند اما در ازدحام خودرو ها و پیاده روهای باریک این مسیر آرامش شهروندان از آنان سلب شده.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: طبق آمار اعلامی بیش از ۱۳ هزار نفر در ساعت، عابر پیاده در این محور تردد دارد و این نشان دهنده اهمیت بالای این طرح است.
تشکری در ادامه سخنان خود اضافه کرد: ما اگر بخواهیم به نتیجه منطقی برسیم فارغ از اینکه اجرای این پروژه ها نیاز به زمان بندی، نظارت و پایش دارد باید به مشارکت ساکنان محدوده، اصناف و بازاریان توجه ویژه شود.
طبق گزارش معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، سید جعفر تشکری هاشمی در ادامه اضافه کرد: مشاوران و مجریان طرح باید تمامی جوانب آنرا به دقت بسنجند و طرح با نهایت دقت، سرعت و زیبایی صورت گیرد.
منبع:

1400/07/09
21:55:50
5.0 / 5
646
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane