مدیركل اتباع وزارت كشور خبر داد

تزریق ۳۴۰ هزار دز واکسن به اتباع خارجی

تزریق ۳۴۰ هزار دز واکسن به اتباع خارجی

به گزارش بیمه خانه مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از تزریق ۳۴۰ هزار دُز واکسن کرونا به پناهندگان و اتباع خارجی اطلاع داد و روند بهره مندی اتباع از بیمه سلامت را شرح داد.


مهدی محمودی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند واکسیناسیون اتباع و مهاجرین خارجی اظهار داشت: واکسیناسیون اتباع خارجی بر مبنای سن در کشورمان انجام می شود ولی تا کنون هیچ کمکی به صورت رسمی برای تهیه واکسن صورت نگرفته است، این در حالیست که قول مساعدت جهت تهیه واکسن از جانب سازمانهای بین المللی صورت پذیرفته است.
وی درباره تعداد مهاجرین خارجی که واکسن کرونا دریافت کرده اند، اضافه کرد: واکسیناسیون پناهندگان و اتباع خارجی برپایه سند ملی کشور جمهوری اسلامی ایران تا کنون حدود ۳۴۰ هزار دُز صورت گرفته است.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور درباره خدمات بهداشتی و درمانی که در کشور جمهوری اسلامی ایران به اتباع خارجی عرضه می شود به اجرای طرح غربالگری مجانی ۲میلیون و ۷۲۲ هزارو ۶۵۹ نفر از اتباع خارجی مقیم کشور طی دو مرحله همانند ایرانی ها اشاره نمود و اضافه کرد: غربالگری مرحله سوم هم در حال اجراست. همینطور راه اندازی نقاهتگاه های ویژه داخل مهمانشهرها برای بیماران مبتلا به بیماری کووید-۱۹(بصورت مجزا مرد و زن) و خرید اقلام بهداشتی، تجهیزات پزشکی و دارو در جهت پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری کووید ۱۹ با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از راه کمک سازمان های بین المللی و توزیع آن در میان پناهندگان و مراکز درمانی و بهداشتی انجام شده است.
وی افزود: کلیه خدمات بهداشتی و درمانی همانند اتباع ایرانی برای پناهندگان مبتلا به کووید ۱۹ و آموزش دقیق پروتکلهای بهداشتی به اتباع خارجی شامل آموزش فاصله گذاری اجتماعی، آموزش استفاده از ماسک و اجبار استفاده از آن( از راه ارسال پیام کوتاه، تهیه کتابچه و ساخت انیمیشن کوتاه به زبانهای محلی) از دیگر اقداماتی بوده که برای اتباع و مهاجرین خارجی انجام شده است.
محمودی در بخش دیگری از صحبت های خود در تشریح روند بهره مندی اتباع از بیمه سلامت و تعداد اتباعی که از این امکان استفاده می نمایند، اظهار داشت: از سال ۱۳۹۴ با امضاء تفاهمنامه مشترک بین وزارت کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(سازمان بیمه سلامت ایران) و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی طرح بیمه سلامت همگانی برای پناهندگان ساکن جمهوری اسلامی ایران با همکاری دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در جمهوری اسلامی ایران به اجرا درآمد وکلیه پناهندگان ثبت نام شده همانند ایرانی ها از مزایای بسته بیمه سلامت جامع پایه (دفترچه بیمه) برخوردار شدند که شامل خدمات درمانی سرپایی، بستری و بستری موقت است.
به گفته وی، بدین سان تابحال هفت مرحله از آن اجرا و تعداد یک میلیون و ۱۷۳ هزار و ۹۰۲ نفر از پناهندگان دارای بیماری خاص و صدمه پذیر به صورت مجانی زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند و از مزایای بیمه ای آن استفاده کردند، ضمن این که مابقی پناهندگان غیر صدمه پذیر هم به شرط پرداخت حق بیمه مصوب می توانند از طرح بیمه سلامت استفاده کنند.
منبع:

1400/07/05
14:23:17
5.0 / 5
904
تگهای خبر: آموزش , بیمه , تجهیزات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane