جانشین فرمانده ناجا:

وجود سلاح های بدون مجوز در خوزستان مشکل جدی خوزستان است

وجود سلاح های بدون مجوز در خوزستان مشکل جدی خوزستان است

به گزارش بیمه خانه جانشین فرمانده ناجا اظهار داشت: اولین مشکل جدی خوزستان وجود سلاح غیرمجاز می باشد که موجب جرم های مختلفی می شود که به این جهت نیروی انتظامی درباب جمع آوری این سلاح ها آمادگی دارد.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار قاسم رضایی پس از ظهر امروز یکشنبه در حاشیه بازدید از دستاوردهای پلیس خوزستان اظهار نمود: نیروی انتظامی مجموعه ای قوی و مستحکم در استان خوزستان دارد و فرماندهان آن مقتدر و هدف گذار هستند.
جانشین فرمانده ناجا بیان نمود: امروز مردم از اقدامات نیروی انتظامی تقدیر کردند ولی ناجا دنبال تقدیر و تشکر نیست بلکه به دنبال آرامش جامعه است و بی گمان هر فردی که بخواهد هنجارشکنی کند و امنیت جامعه را در هم شکند، خط قرمز پلیس است.
وی در ادامه به مشکلات استان خوزستان اشاره نمود و اظهار داشت: نیروی انتظامی اهداف و برنامه ریزی هایی را برای مرتفع ساختن مشکلات این استان در قالب مأموریت ها و وظایف محوله خود دارد.
سردار رضایی با اشاره به اینکه اولین مشکل استان خوزستان وجود سلاح های مجاز نمی باشد که باعث جرم های گوناگونی همچون قتل، درگیری ها و سرقت های مسلحانه می شود، اضافه کرد: نیروی انتظامی در مورد جمع آوری سلاح های غیر مجاز آمادگی دارد.
وی افزود: رده های ذی ربط و مردم استان خوزستان بدانند که نگهداری سلاح غیر مجاز به خودی خود جرم است و قانون آنرا تعریف کرده است؛ کسی که سلاح غیر مجاز تهیه، حمل، نگهداری و یا استفاده نماید، مرتکب جرم شده است.
جانشین فرمانده ناجا در مورد آنان که در مراسم‌ روسی برای شادی از این گونه سلاح استفاده می نمایند، اظهار داشت: این فرهنگ و آداب نیست بلکه بدعت و جرم است و نیروی انتظامی مکلف به برخورد با آن است.
وی در ادامه از مردم درخواست نمود که سلاح های غیر مجاز را به مراجع قانونی تحویل دهند و اگر از کسانی که سلاح غیر مجاز دارند، آگاه هستند به مراکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند که این به نفع خانواده، جمعیت و همه است.
سردار رضایی بیان نمود: دستگاههای ذی ربط شامل وزارت اطلاعات، سپاه، ارتش و قضایی اطلاعات خویش را کامل و به نیروی انتظامی تحویل دهند تا جلوی جرم و تکرار آن گرفته شود.
وی اظهار داشت: کسی که سلاح دارد، وسوسه می شود و می بینیم که به رهگذر یا خودرویی که بار دارد و بعضی ها آن قدر جسارتشان بالا رفته که به همانند شهید «دالمن» که گشت جاده ای بود، تیراندازی و آنرا به شهادت می رسانند.
جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: یک نیروی میدانی شب برای ایجاد امنیت درحال گشت زنی شهید می شود، آن دستی که به سمت مأمور پلیس تیراندازی کرده است باید قطع و یا در محل قصاص شود.
وی اضافه کرد: نیروی انتظامی امروز این اقتدار و توان را دارد که با روحیه انقلابی در هر صحنه ظاهر شود ولی باید بقیه دستگاه ها هم همسو بیایند؛ ما از دستگاه قضایی در صدور احکام و هماهنگی ها تشکر می نماییم ولی اگر تسریع در محاکمه و هزینه جرم متناسب با جرم باشد، این اقدامات بیشتر و بهتر بازدارنده خواهند بود.
جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اینکه اقدامات نیروی انتظامی در استان قابل تقدیر است و دائماً فعال می باشند، خاطرنشان کرد: در قضیه اخیر تنش آبی، نیروی انتظامی در کنار مردم بود و شهدایی را در این حوزه تقدیم کرد و کسانی که می خواستند سوءاستفاده کنند با اقتدار مقابل آنها ایستاد و الان آرامش در خوزستان برقرار است.
سردار رضایی اظهار داشت: نیروی انتظامی همیشه در کنار مردم بوده و هست و در کارها مقتدر عمل می کند و در مقابل هنجارشکنان خواهد ایستاد و به هیچ عنوان مماشات و محافظه کاری در خود نمی بیند.


منبع:

1400/06/29
13:45:09
5.0 / 5
798
تگهای خبر: انتظامی , پلیس , خودرو , مراسم‌
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane