سرپرست جدید برج میلاد ارائه شد

سرپرست جدید برج میلاد ارائه شد

بیمه خانه: مراسم معارفه سرپرست جدید مجموعه برج میلاد با حضور مدیركل دفتر شهردار تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و تعدادی از مدیران این معاونت و معاونان مجموعه برج میلاد اجرا شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از روابط عمومی برج میلاد، در این مراسم كه ظهر پنج شنبه ۱۶ اسفند ماه در سالن VIP مركز همایش های برج میلاد برگزار شد، مصطفی كاظمی مدیر كل دفتر شهردار تهران، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، علی درویش پور مدیرعامل پیشین و امیر آریازند سرپرست جدید مجموعه برج میلاد تهران حضور داشتند.
در این مراسم ابتدا علی درویش پور ضمن تبریك آغاز ماه رجب اظهار داشت: باید شروع فعالیت آقای آریازند را در ابتدای این ماه پرفضیلت در مجموعه برج میلاد به فال نیك بگیریم.
وی با اشاره به مأموریت دو سال و نیم خود در مجموعه برج میلاد اظهار داشت: در این مدت همواره تلاش كردم تا شأن برج میلاد بعنوان یك سازه مهندسی ساز ایرانی هم در سطح كشور و هم در سطح بین المللی حفظ شود، تا آنجا كه امروز خیلی از مدیران ارشد كشور باز استقبال زیادی از برگزاری برنامه های خود در این مجموعه می كنند.
وی افزود: من در شرایطی كار خودرا شروع كردم كه هم كشور در ركود اقتصادی قرار داشت و هم در مجموعه مدیریت شهری، در دوره گذار بودیم و چندین شهردار پایتخت تغییر پیدا كردند، ضمن تشكر از تمامی شهرداران وقت در این مدت، باید بگویم كه یكی از دستاوردهای اینجانب در برج میلاد، افزایش چندصد درصدی درآمدهای برج میلاد بود، به گونه ای كه پارسال ریالی از شهرداری تهران بعنوان بودجه دریافت نكردیم.
درویش پور با اشاره به فعالیت ها و اقدامات خود اضافه كرد: راه اندازی بزرگترین دیتا سنتر كشور در ششمین برج مخابراتی دنیا، راه اندازی طبقات تجاری و سرای ایرانی تا اختتام اسفند ماه امسال، افتتاح مجموعه تفریحی- آموزشی كودكان با عنوان كاربازیا، اورهال تمامی بخش های مجموعه برج میلاد، احیای كنسرت ها، راه اندازی جشنواره چارسوق از دیگر اقداماتی است كه توفیق داشتم در این مدت با همكاری شبانه روزی همكاران به سرانجام برسانم.
او در آخر اظهار داشت: امیدوارم كه برج میلاد همچون نگینی در آسمان پایتخت همواره بدرخشد و روزهای خوب و پربركتی را برای آقای آریازند آرزو می كنم.
برج میلاد همواره باید بعنوان ویترین پایتخت معرفی شود
در ادامه این مراسم، مصطفی كاظمی مدیركل دفتر شهردار تهران با تقدیر از تلاش های علی درویش پور اظهار داشت: برج آزادی و برج میلاد در پایتخت بعنوان دو نماد و ارزش معماری شناخته شده اند. نكته جالب توجه آن است كه در خیلی از نقاط كشور سمبل برج میلاد ساخته شده و در میادین اصلی و ورودی شهر قرار گرفته است، این سوال همواره برای من به وجود آمده بود كه چگونه می توان این دو بنا كه كاملاً از لحاظ معماری با یكدیگر متفاوت هستند، را از هم متمایز كرد.
وی افزود: به زعم من آنچه كه این دو بنا را از یكدیگر متمایز می كند، فرهنگ و فعالیت شبانه روزی نهفته در برج میلاد است و بالقطع تلاش شبانه روزی تك تك همكاران شاغل در برج میلاد تأثیر بسیار زیادی در ایفای نقش نمادین برج میلاد در فرهنگ و اجتماع پایتخت و حتی كشور داشته است.
كاظمی خطاب به سرپرست جدید مجموعه برج میلاد اظهار داشت: قطع به یقین یكی از وظایف اصلی ما برای آنكه برج میلاد همواره بعنوان ویترین پایتخت معرفی شود، آن است كه نقصها و كمبودها در ابعاد گسترده و مختلف شناسایی و كوشش برای رفع آنها صورت گیرد.
برج میلاد از مهمترین نقاط گردشگری پایتخت است
دیگر سخنران این مراسم محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بود. وی ضمن تبریك به علی درویش پور برای سمت جدید بعنوان معاون عمرانی استاندار البرز اظهار داشت: برج میلاد پیشانی و ویترین فعالیت های فرهنگی و هنری شهرداری تهران است. در نوروز گذشته بیشتر از یك میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از این مجموعه بازدید كرده اند، بدین سبب برج میلاد یكی از مهمترین نقاط طبیعی تهران برای گردشگران و بازدیدكنندگان پایتخت است.
وی افزود: بالقطع باید این جایگاه و نقطه محوری و مركز گردشگری شهر تقویت تا دیگر مردم هیچ نگرانی در حوزه مسائل مختلف همچون مسائل فنی و عمرانی برج میلاد نداشته باشند.
جوادی یگانه با اشاره به برخی شایعات مربوط به سازه برج میلاد اظهار داشت: با عنایت به پیشینه تخصصی آقای آریازند باید در نخستین فرصت مطالعات علمی و فنی انجام و در ابعاد گسترده به شهروندان اعلام گردد تا دیگر هیچ نگرانی در این حوزه وجود نداشته باشد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به برنامه های گسترده نوروزی برج میلاد برای نوروز ۹۸ اظهار داشت: برج میلاد همواره در روزهای نوروز یكی از اصلی ترین برنامه ها را برای گردشگران دارد و باید اقداماتی صورت گیرد كه علاوه بر نوروز، گردشگران در طول سال مشتاق به دیدن این سازه باشند و باید جذابیت برنامه ها به گونه ای باشد كه شهروندان در طول سال بارها به برج میلاد سر بزنند.
او در آخر خطاب به آریازند اظهار داشت: امیدوارم از این فرصت برای خدمت رسانی به شهروندان نهایت استفاده را بكنید.
سرپرست جدید برج میلاد اولویت های مدیریتی خودرا اعلام كرد
همین طور سرپرست جدید مجموعه برج میلاد تهران با تشكر از شهردار تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری و علی درویش پور اظهار داشت: بر این باورم كه شهرها از كنار هم قرار گرفتن و برهم كنش عناصر فرهنگی، هویتی و زیرساختی است كه ساخته و معنا می شوند؛ مجموعه ای كه با خاطره ها، احساس تعلق به مكان ها ونقش بستن گذر ایام بر ساختمان ها ادامه پیدا می كند و تبدیل به مجموعه ای هویتی می شود.
وی افزود: برج میلاد و مجموعه پیرامونی آن در چشم انداز الگوی توسعه شهر تهران، بعنوان یكی از مهم ترین طرح های موضعی شهر، كه می تواند نقش عملكردی متمایز از سازمان فضایی شهر تهران داشته باشد، تعریف شده است. ضمن آنكه این برج بعنوان كانون گردشگری نوین تهران خاصیت هایی دارد كه نمی توان به سادگی از كنار ظرفیت های اقتصادی و عملكردی آن در مقایسه با سایر كانون های گردشگری در پایتخت گذشت.
بگفته آریازند، تهران در مقام یك كلانشهر و پایتخت جمهوری اسلامی ایران، قسمتی از هویت خودرا از تهران قدیم می گیرد و در عمارت های قاجاری و بازمانده های معماری گذشته، در گذر بازار و محله های قدیمی معنا می شود. اما بخش دیگری از این هویت در معماری معاصر و در جلوه های تهران مدرن متجلی است.
سرپرست جدید برج میلاد تهران صحبت های خودرا اینگونه تكمیل كرد: برج میلاد بعنوان چشم و چراغ تهران، نماد "تهران مدرن" شمرده می شود. قابلیت های گردشگری برج باید همسو با سبك زندگی متنوع تهرانیان به سمت الگوهایی پذیراتر، روا دارتر، اخلاقی تر و انسان مدارتر حركت كرده و شكوفا شود. برای ایجاد نشاط و حیات تازه در پیشبرد و اعتلای فعالیت برج لازم است به الگوهای جدید تأمین منابع مالی بیندیشیم تا بتوانیم در یك چرخه پایدار از تولید ثروت، برج میلاد را به یكی از مراكز ارزش آفرینی شهری تبدیل نماییم.
این روزها دغدغه همه ما، تحقق تهران، شهری برای همه بعنوان آرمان محوری مدیریت شهری است.
آریازند اشاره كرد: ما باید ساز و كاری بیاندیشیم كه بتواند برج میلاد را به قسمتی از فضای زندگی جمعی همه شهروندان تبدیل كند، به نحوی كه دیگر گذراندن یك روز در برج برای هیچ كودكی در تهران یك آرزوی دست نیافتنی نباشد. برج میلاد كانون انباشت سرمایه است؛ سرمایه مالی شامل ساختمان و زیرساخت های متنوع، سرمایه انسانی شامل مجموعه پرسنل متخصص و وفادار، سرمایه اجتماعی از جنس اعتماد متقابل بین ذینفعان و گذشت از خیر فردی كوتاه مدت به نفع خیر جمعی طولانی مدت و در نهایت سرمایه نمادین به مفهوم اعتباری كه در طول زمان شكل می گیرد و به سادگی انواع دیگر سرمایه را زیر چتر خود گرد می آورد.
وی با اشاره به اولویت برنامه های كاری خود در برج میلاد اظهار داشت: اولویت ما تغییر الگوی بهره برداری با نگاه توسعه گرا و ایجاد زنجیره جدید ارزش، تبدیل، خلق و انباشت انواع سرمایه اجتماعی و نمادین است. وقتی چنین مجموعه ای با توانمندی مهندسان عزیز كشور و منابع داخلی بعنوان تندیس درایت و پشتكار و هویت ایرانی در عصر جدید، طراحی و راه اندازی شد، بالقطع این ظرفیت در راهبردهای مدیریتی می تواند در حوزه بهره برداری و عملكرد موفق و شاخص امتداد پیدا كند.
آریازند افزود: برمبنای بررسی هایی كه انجام دادم متوجه شدم افرادی كه در این مجموعه سالهاست فعالیت می نمایند، هم خود و هم خانواده هایشان وفاداری و علاقه خاصی به این مجموعه دارند كه سبب شده از تعطیلات و اوقات فراغت در عید و تابستان بگذرند، در كنار مردم باشند و با دیدن شادی های مردم، اوقات خودرا سپری كنند. معتقدم با حضور پرسنل علاقه مند و وفادار و با مشاوره افراد متخصص و صاحب نظر می توان به چشم انداز و نقش اصلی برج در طرح جامع گردشگری شهری دست پیدا كرد. امیدوارم با نگاه به سند استراتژیك برج میلاد و با همكاری نیروهای متخصص و متعهد این مجموعه بتوانیم این نماد ملی را برای نسل های آتی به خوبی حفظ نموده و به میراث بگذاریم.
وی با توصیفی نمادین از برج میلاد صحبت های خودرا اینگونه اختتام داد: «قد و قامت میلاد از هر نقطه این ابر شهر به هر بیننده ای فراخوان مشاهده بلندای آسمان می دهد كه پیام شكر و سپاس در آن جلوه گر است. آسمان هایی كه خالق رحمان بر آن قسم یاد كرده است. هر بامداد این پسرخلف تهران به آفتاب و دماوند سلام می دهد و غروب گاهان آخرین تشعشع خورشید را بازتاب می دهد تا از هر نقطه ای از تهران پیام زندگی، حركت و شور برساند. نامت مانا و پایداری میلاد تهران، میلاد ایرانیان، میلاد آسمان، آری با میلاد آسمان نزدیك است.»1397/12/17
00:35:01
5.0 / 5
5357
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane